"Кривош діяв дуже досвідчено": Геращенко про луцького терориста

Заступник міністра заявив, що злочинець добре підготувався

"Кривош діяв дуже досвідчено": Геращенко про луцького терориста

Терорист Максим Кривош, який захопив у заручники пасажирів автобуса в Луцьку, раніше мав проблеми з законом, проте вже 15 років не потрапляв у поле зору правоохоронців.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів заступник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Антон Геращенко.

Читайте також: Кривош обдурив: що розповів у суді ймовірний спільник "луцького терориста"

Геращенко зазначив, що Кривош добре підготувався до захоплення автобуса.

"Шанс був (швидко провести операцію - ред.), тільки гарантії, що всі б вижили, не було. Даний терорист переглянув десятки фільмів про захоплення. Він дуже досвідчено діяв. Він спеціально захопив автобус, в якому є шторки. Вони були закриті, він ходив в основному між сидіннями, фактично всі заручники були його живим щитом. Будь-яка спроба снайпера вистрілити, коли його силует з'явився, могла б завершитися тим, що це був би промах. Також ми не могли знати, що він не змушує когось ходити по автобусу і показуватися у вікні", - повідомив заступник голови МВС.

Як підкреслив Геращенко, мета поліції була "зберегти життя всім, і вона досягнута".

"Стосовно того, як ми змогли допустити, щоб така людина ходила вулицями і готувалася до теракту - звернемося до його особи. Він відсидів понад 10 років, він вийшов 2005 року і відтоді не потрапляв у поле зору правоохоронних органів, можна сказати, виправився. У нас є десятки тисяч людей, які в своєму житті оступилися, провели довгі роки в тюрмах, але вони не захоплюють заручників", - сказав він.

За словами заступника міністра, йому б хотілося знати, що діється в головах у злочинців.

"Тому ми зараз оголосимо конкурс на винахід приладу під назвою "мієлофон" (прилад з радянського фільму "Гостя з майбутнього" - ред.), який дозволить нам наперед дізнатися, що у будь-якого правопорушника в голові. Але поки винахідники ще не заявилися", - пожартував він.

Читайте також: Забороняв дружині працювати та лікував тварин: що відомо про луцького терориста

Як відомо, в Луцьку 21 липня зловмисник зі зброєю в руках захопив автобус із пасажирами. Він утримував заручників понад 10 годин, після чого був затриманий поліцією.

Обвинувачений у тероризмі Максим Кривош на засіданні суду заявив, що подібні інциденти з захопленням заручників в Україні повторюватимуться.

Джерело Україна 24 Теги