Захоплення заручників в Луцьку та Полтаві - радник Авакова назвав головну відмінність

Радник глави МВС Юрій Тандіт розповів, як проводяться операції із запобігання теракту

Захоплення заручників в Луцьку та Полтаві - радник Авакова назвав головну відмінність

Політики не повинні виступати в ефірі зі зверненнями щодо посилення заходів проти терористів. Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" Юрій Тандіт, радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

"Загроза тероризму в Україні існує, це очевидно. Почалася передвиборча кампанія. Що стосується заяви Віталія Кличка, його звернення до правоохоронних органів... Можу сказати, що у нього безпосередньо є контакти глави МВС, голови Національної поліції, обласного управління, Служби безпеки України. І при цьому з'являються звернення в ефірі. Мене це бентежить як парламентера і як просто громадянина України. Певні речі робляться безпосередньо, не повинно бути зв'язку з передвиборчою кампанією", — сказав він.

Пояснимо, що Віталій Кличко 23 липня зробив заяву, в якій закликав правоохоронні органи, зокрема Службу безпеки України та поліцію, посилити заходи безпеки в столиці після надзвичайних подій в Луцьку та Полтаві.

Популярні відео

Читайте також: Це сценарій дестабілізації — експерт про ситуацію в Україні

Тандіт розповів, що може зробити звичайна людина в ситуації захоплення заручників, і чим відрізнялася ситуація в Луцьку від ситуації в Полтаві.

"Дії будь-якої людини в екстремальній ситуації обмежені низкою умов, в тому числі особливостями фізико-психологічного портрета самої людини, яка стала заручником, і діями терористів. Вони також мають свої особливості. Наприклад, у вівторок захоплював заручників терорист, який відрізняється особливостями свого характеру. Його відрізняє те, що він має "суперідею". У четвер захоплювався заручник людиною, у якої інша мотивація і звички. Головна порада — не діяти самостійно. Якщо злочинець озброєний, а ви серед заручників, то не потрібно робити від себе ніяких дій. Однозначно постаратися зробити все, щоб про це дізналися. Працювати повинні спеціальні служби", — сказав він.

Читайте також: Є велика загроза — експерт пояснив, чим небезпечний луцький терорист

Експерт розповів про стратегію під час перемовин у Луцьку

"Спецслужби спрацювали чітко, ми знали психопортрет цієї людини та збудували поведінкову стратегію. Люди, які вели з ним переговори, діяли в рамках заздалегідь обговорених інструкцій. Ми знали, до чого він схильний. Ми знали, що він не схильний до суїциду, при цьому знаходився в закритому приміщенні, так що він не підривав би себе, і так далі. Тягнули час, ми побудували стратегію, в рамках якої чітко спрацювали", — сказав він.

Раніше в Авакова пояснили мінування і захоплення заручників, які відбувалися в останні кілька днів.

Джерело Україна 24 Теги