"Мінування" по телефону: експерт назвав два типи злочинців

Фахівець з кібербезпеки розповів, чи можна спіймати анонімних мінерів

"Мінування" по телефону: експерт назвав два типи злочинців

Чи реально знаходити злочинців, які мінують різні об'єкти та анонімно повідомляють про це, розповів експерт з кібербезпеки Віталій Якушев в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Теоретично завжди можна знайти будь-якого кіберзлочинця, і це працює. Таких кіберхуліганів можна поділити на дві частини: фінансово мотивовані та фінансово невмотивовані. Перші телефонують для того, щоб заробити грошей. Тобто вони шантажують, надсилають ці повідомлення і вимагають грошей. Вони можуть "працювати" як від себе, так і за наймом", — сказав він.

Популярні відео

Читайте також: Є велика загроза — експерт пояснив, чим небезпечний луцький терорист

Експерт перерахував причини, з яких можуть відбуватися мінування.

"У деяких випадках це тільки тренування правоохоронних органів, в інших випадках перекривається транспорт, зупиняється якийсь бізнес, наприклад, торговий центр. Можуть, наприклад, замінувати вокзал і створити незручності пасажирам. Тероризм — це ж залякування. І коли вас залякують вибухівкою, люди постійно в стресі, й ними легше маніпулювати. Це може бути системний підхід — спочатку замінування, потім вкидання неправдивої інформації, щоб додати стресу громадянам, владі й розгойдати ситуацію в країні. Це може бути й відволіканням уваги від якоїсь іншої ситуації", — сказав він.

Раніше в Авакова пояснили мінування і захоплення заручників, які відбувалися в останні кілька днів.

Джерело Україна 24 Теги