Забороняв дружині працювати й лікував тварин: що відомо про луцького терориста

Журналісти дізналися цікаві факти з біографії Максима Кривоша, який захопив заручників у Луцьку

Забороняв дружині працювати й лікував тварин: що відомо про луцького терориста

Ошукав священника, мав ломбард, цікавився старожитностями. Кореспондент телеканалу "Україна 24" Володимир Миколайчук дізнався нові факти з життя луцького терориста і навідався до його рідного містечка Дубно.

Думки людей про Максима Кривоша там розділилися. Одні кажуть — неадекватний і небезпечний, бив дружину та знущався із сусідів. Інші кажуть — затятий зоозахисник, який допомагав лікувати собак.

Дуже багато тварин прихистив, багато тварин лікував власним коштом. Таким Максим Кривош запам’ятався ветеринарці Інзі. Вони знайомі п’ять років і в те, що він здатен на злочин, лікарка ніколи б не подумала. 

"Навіть до нас приходить, у нас є котик і собачка, завжди приходив з гостинцем, щоб їх почастувати. Як побачила, що люди в автобусі, була не на 100, а на 150% впевнена — шкоди не завдасть, бо ж так ставиться до тварин", — каже вона.

Добрий до собак, але не до людей. Так про Максима відгукуються сусіди. На всі зауваження реагував агресивно, мало де працював. Сусіди кажуть, що Максим не раз бив дружину Тетяну, яка викладала музику. Однак рік тому вона раптово звільнилася. Сам Кривош на суді, де йому обирали запобіжний захід, заперечував, що підіймав руку на дружину. 

Читайте також: Захоплення заручників у Луцьку – юристка пояснила перемовини з терористом

Колеги дружини Кривоша її раптове звільнення пов'язують саме з тиском з боку чоловіка. Іншого пояснення не мають - чому покинула роботу талановита вчителька, яку любили діти.

"Чого звільнилася? За власним бажанням, чоловік не дозволяв працювати. Був такий момент, що приходить щодня і швидку викликали — тиск високий…", — розповіла директорка дубенської гімназії Людмила Комолова.

Після звільнення зі школи вона рік давала приватні уроки з вокалу.

Будинок — звичайна п'ятиповерхівка, де мешкає родина луцького терориста, досі під охороною поліції. Тетяна після захоплення чоловіком заручників майже не виходить на вулицю.   

Популярні відео

Про кримінальне минуле Кривоша відомо, що відсидів 10 років за кілька тяжких злочинів - розбій, бандитизм, незаконне поводження зі зброєю і шахрайство з фінансами. З в'язниці вийшов сім років тому, а за які гроші жила родина, знімальній групі розповіли сусіди. 

"Дорогоцінності приймав, золото, срібло та антикварні речі — отаке було оголошення, але хто і що здавав — не знаю", — сказала сусідка Наталія Онищук.

Читайте також: "Синдром Донбасу": в Авакова пояснили мінування і захоплення заручників

Пів року Максим Кривош тримав ломбард. Приміщення орендував. Скуповував техніку, інструменти та неабияк цікавився старожитностями — зброєю, монетами та іконами.

Журналістам вдалося розшукати тих, кого Кривош ошукав. У священника отця Василя виманив 11 предметів. Обіцяв продати київському колекціонеру. Батюшка повірив, бо хотів побудувати притулок для собак. Кривош зник, а після заяви в поліцію повернув не все. Зникнення цінних речей пояснив тим, що забрали силовики.

"Коли не повернув, розповів цілу історію — що нібито СБУ забрала речі та звинуватила в торгівлі краденим і вимагала хабар! Просив гроші, щоб забрати мої ж речі — велику суму 9 тисяч доларів", — каже отець Василь Коновалюк.  

Рік тому священник написав заяву до поліції. Через резонанс сьогодні його викликали до слідчого, щоб поновити справу про аферу з іконами, яку до пуття не розслідували. 

За новими звинуваченнями Максиму Кривошу загрожує довічне ув'язнення. А поки сидітиме у СІЗО, хоча й обіцяв на суді, що захоплення заручників у Луцьку - лише початок його перфоменсу, який він сам називає "антисистема". 

Нагадаємо, Кривош 21 липня зі зброєю в руках захопив автобус із пасажирами. Він утримував заручників понад 10 годин, після чого його затримала поліція.

Джерело Україна 24 Теги