Ілюзія контролю — психіатр пояснив поведінку злочинців у Луцьку та Полтаві

Психіатр розповів, чим мотивували свої дії люди, які захопили заручників

Ілюзія контролю — психіатр пояснив поведінку  злочинців у Луцьку та Полтаві

Чи пов'язана ситуація у Полтаві із захопленням заручників у Луцьку, розповів психіатр, психотерапевт Спартак Суббота в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Вони не пов'язані, тому що, по-перше, різні мотиви у цих злочинців, різні моделі поведінки. Якщо цей імпульсивний злочинець, то той, який був у Луцьку, то він, так, дуже погано, але все ж збудував якусь лінію дій", — сказав він.

Читайте також: Я б радив йому здатися – речник МВС Шевченко про злочинця у Полтаві

Психіатр пояснив, чим керуються люди, здійснюючи подібні злочини.

"Тому що є таке явище, яке називається — ілюзія контролю. Створюється відчуття, що це трапиться з ким завгодно, але тільки не зі мною. Тобто більшість людей не знають, що вони зіткнуться з подібними ситуаціями, як було у Луцьку, до тих пір, поки хтось із їхніх близьких не зіткнеться або особисто вони. Люди думають, що це їх не торкнеться, обійде, вони зможуть втекти.

А що стосується мотивації, все залежить від того, як розвиватимуться далі події. Є кілька мотивів, за якими відбувається злочин, і є градація. Наприклад, є імпульсивні вбивці, масові вбивці. І теракти - вони всі різні. Я люблю наводити приклад, що якщо масовий вбивця — це Андерс Брейвік, то в цьому випадку це імпульсивний вбивця. Або є ланцюгові вбивці, які для того щоб реалізувати якусь одну задачу, попутно вбивають інших людей", — сказав він.

Популярні відео

Нагадаємо, у Полтаві 23 липня чоловік погрожував підірвати себе гранатою, а потім взяв у заручники полковника поліції та втік з місця події на автомобілі. У МВС повідомили, що злочинцем є місцевий житель Роман Скрипник - раніше судимий за крадіжку, шахрайство та наркотики.

Підозрюваний виїхав за межі міста, залишив авто і заручника, після чого втік. Його пошуки тривають. 

За фактом захоплення заручника правоохоронці відкрили кримінальні провадження за трьома статтями. Скрипнику загрожує до 15 років позбавлення волі.

Джерело Україна 24 Теги