Колишній СБУшник назвав спільну обставину у подіях в Полтаві та Луцьку

Ексзаступник керівника СБУ розповів, який спосіб проведення переговорів з терористами вважає правильним

Колишній СБУшник назвав спільну обставину у подіях в Полтаві та Луцьку

Про те, чи є спільні риси між надзвичайними подіями у Полтаві та Луцьку, де злочинці захоплювали заручників, розповів генерал-майор запасу, ексзаступник керівника СБУ Віктор Ягун в ефірі каналу "Україна 24".

"Це важко поєднати. єдине, що їх об'єднує, — це незаконний обіг зброї та вибухових пристроїв. Зрозуміло, що джерело їхнього походження — це, найімовірніше, зона бойових дій. Все інше — зовсім різні вимоги, персоналії та різна ситуація", — сказав він.

Читайте також "Це ще не кінець": луцький терорист зробив несподівану заяву

Ягун розповів, як повинні працювати правоохоронці, щоб запобігти повторенню таких подій.

"Є стара традиція в багатьох країнах — щоб не з'являлися послідовники, не потрібно виконувати будь-які вимоги терористів. Коли на вимоги не йдуть, а жорстко реагують, аж до ліквідації тих, хто намагається перейти закон, то послідовники кілька разів подумають, чи варто наслідувати приклад людей, які були знищені правоохоронцями.

Система переговорів має бути обмежена колом осіб, яких знає ця особа, та осіб, яким відповідно до повноважень це доручено. Іншим, в тому числі керівникам будь-якого рангу не варто вступати в переговори, тому що у злочинців є підстави вважати, що вони можуть вимагати більше", — сказав він.

Популярні відео

Нагадаємо, у Полтаві 23 липня чоловік викрав автомобіль і погрожував підірвати себе гранатою, а потім захопив у заручники поліцейського Віталія Шияна, якого пізніше відпустив. Днем раніше у Луцьку злочинець захопив рейсовий автобус з людьми та протримав їх цілий день.

Джерело Україна 24 Теги