Населення України стрімко старіє: з'явився тривожний прогноз

Україна увійшла до 30 найстаріших країн світу

Населення України стрімко старіє: з'явився тривожний прогноз

В Україні в найближчі роки стрімко зростатиме частка населення пенсійного віку. Крім того, з 90-х років спостерігається перевищення кількості померлих над кількістю народжених.

Про це розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24" завідувачка відділу досліджень демографічних процесів та демографічної політики Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи НАН України Ірина Курило.

"Зараз склалася ситуація, якщо брати контингент від 15 до 34 років включно, то його чисельність - трошки більше 10 млн осіб - відповідає чисельності людей старше 60 років… Покоління, які зараз виходять на пенсію, значно численніші, ніж покоління молоді", - розповіла Курило.

Читайте також: Конфлікти в суспільстві: експерт розповів, чи стали українці злішими

Популярні відео

За її прогнозом, старіння населення в Україні найближчими роками прогресуватиме, оскільки межу 65 років перетинатимуть найбільш численні покоління, які народилися в 60-ті роки.

"З 90-х років в Україні спостерігалося обвальне падіння народжуваності. Покоління від 15 до 29 років наразі є одним з найменш чисельних. Надалі населення поповнюватимуть трошки численніші покоління, які народилися в період між 2005 і 2013 роками", - зазначила демограф.

Курило також розповіла, що в Україні перевищення числа померлих над числом народжених, депопуляція, спостерігається з початку періоду незалежності. Зараз масштаб депопуляції наростає, бо населення старіє і народжується мало.

"Ми сьогодні входимо до 30 найстаріших країн світу… У зв'язку з ситуацією, що склалася в останні роки, ми не можемо розраховувати на підвищення рівня народжуваності... Нам потрібно скорочувати передчасну смертність... Із трьох юнаків, які доживають до 15 років, один не доживає до пенсійного віку", - розповіла вона.

Нагадаємо, в Україні офіційний вік молоді знизять з 35 до 29 років, така ініціатива може набути чинності вже з наступного року.

Джерело Україна 24 Теги