Були варіанти штурму - у Зеленського розповіли, як рятували заручників у Луцьку

Відпрацьовувалися сценарії із залученням снайперів і СБУшників, переодягнених журналістами

Були варіанти штурму - у Зеленського розповіли, як рятували заручників у Луцьку

При звільненні заручників у Луцьку силовики розглядали сценарії штурму автобуса і використання снайперів.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів заступник голови Офісу президента Володимира Зеленського Кирило Тимошенко.

"Ми до останнього не розуміли, що відбуватиметься, чи є спільники у цього терориста. Саме тому СБУ так відпрацьовувала. Поки не зайшла "Альфа" в автобус і не була команда від СБУ, що все безпечно, можна підходити, ми не знали, чи добре все пройде ", - заявив Тимошенко.

Читайте також: Я б зробив те саме - Гордон про Зеленського, який виконав вимогу терориста

Популярні відео

За його словами, операція зі звільнення людей проходила під керівництвом СБУ спільно з МВС.

"Були різні варіанти розвитку ситуації. Ці 10 годин ми не просто сиділи та чекали, коли він виходитиме на зв'язок з президентом. Були варіанти штурму, терорист вимагав присутності журналістів, і розглядалося, що співробітники СБУ підійдуть до нього переодягненими журналістами. Відпрацьовувалися варіанти снайперів, але терорист не підходив до вікон. Саме тому СБУ використала дрон, щоб відволікти його, і він підійшов до вікна. Також психологи СБУ телефонували йому від імені журналістів, щоб його розговорити", - сказав заступник голови ОП.

Тимошенко також зазначив, що президент ухвалив вірне рішення про вихід на зв'язок зі злочинцем, "адже це рішення, яке потрібно приймати тут і зараз".

"Якщо, не дай Бог, президент не виходить на зв'язок - і вибухає автобус ... З іншого боку, президент виходить на зв'язок, але це, як пишуть аналітики, може викликати шквал того, що будуть і далі такі ситуації. Думаю, що їх не буде ", - додав він.

Читайте також: Заручники у Луцьку: Аваков спростував інформацію ЗМІ про злочинця

Як відомо, в Луцьку 21 липня зловмисник зі зброєю в руках захопив автобус із пасажирами. Він утримував заручників понад 10 годин, після чого був затриманий поліцією.

Зловмисник вимагав від президента Володимира Зеленського розрекламувати у відеозверненні американський документальний фільм "Земляни", в якому йдеться про тему насильства над тваринами.

Президент України виконав вимогу і випустив відповідне відео. Відразу після затримання злочинця і звільнення заручників відеозвернення Зеленського було видалено з офіційної Facebook-сторінки президента України.

Джерело Україна 24 Теги