У поліції велика проблема – експерт про фейкові "мінування" в Україні

Юрист пояснив, чому велика кількість справ залишається нерозкритою до кінця

У поліції велика проблема – експерт про фейкові "мінування" в Україні

Злочинці, які тероризують українське суспільство фейковими повідомленнями про замінування різних об'єктів, знайшли спосіб залишатися безкарними.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів юрист Олег Дубовик.

Читайте також: У терориста будуть послідовники – юрист про захоплення заручників у Луцьку

За словами експерта, для правоохоронців залишається технічна проблема з'ясування і знаходження особи, яка здійснила такий злочин.

"За статистикою, такі злочини вчиняють більше не з телефонного дзвінка, а за допомогою інтернету, онлайн-сервісів, електронної пошти чи якихось месенджерів. Це велика технічна проблема навіть у Кіберполіції. Якщо це здійснено з України, то вони за IP-адресою знаходять цю точку. Але якщо це здійснюють злочинці з досвідом, або ті, хто розбирається в IT-технологіях, вони приховують IP-адресу за іноземними серверами, заплутують своє місце перебування. Тоді якщо не взагалі неможливо, то дуже складно знайти цих людей", - пояснив він.

Популярні відео

Як зазначив Дубовик, саме тому велика кількість справ залишається нерозкритою до кінця.

"IP-адреса закріплена за певною фізичною чи юридичною особою за якоюсь конкретною адресою. Треба розмотувати клубок вже звідти. Якщо хакер використає чужу IP-адресу, щоб надіслати таке повідомлення, то правоохоронці можуть з'явитися до людей, які не винні і не причетні", - розповів юрист.

Також експерт нагадав, що один виїзд вибухотехніків, швидкої і поліції на фейкове мінування обходиться в суму від кількох тисяч до кількох десятків тисяч гривень. За його словами, відшкодування цих витрат потрібно покладати на особу, яка винна в злочині.

Читайте також: У Авакова розповіли, як телефонні шахраї обдурюють українців

Як відомо, в Києві 21 липня в поліцію надійшло кілька повідомлень про мінування аеропорту "Жуляни", залізничного вокзалу і ТРЦ Ocean Plaza. Крім того, біля станції метро "Мінська" були виявлені саморобні вибухові пристрої.

Кандидат політичних наук Андрій Багінський в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснив зв'язок між мінуваннями в Києві і захопленням заручників у Луцьку.

Джерело Україна 24 Теги