"Вам важко зрозуміти всю картину": Аваков про "дивацтва" спецоперації в Луцьку

"Такі правила іноді виглядають зайвими, але так треба діяти"

"Вам важко зрозуміти всю картину": Аваков про "дивацтва" спецоперації в Луцьку

Широкому загалу в Україні недоступна повна картина операції зі звільнення заручників у Луцьку. Про це на брифінгу в Миколаєві сказав голова Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков, відповідаючи на питання кореспондента каналу "Україна" про те, чому спецоперація почалася після того, як терорист здався.

«Все, що вчора відбувалося, відбувалося впродовж майже 11 годин. Вам важко зрозуміти всю картинку, тому що ви бачите тільки ті фрагменти, які ми давали вам побачити, чи ті, які ви могли почути з повідомлень у пресі», - заявив голова МВС.

Читайте також: Хотів бути відомим усім – психолог назвав причину, чому Кривош здався

Популярні відео

Він зазначив, що коли йшли переговори, то домовилися, що спочатку вийде «терорист», він здасться, покаже, що у нього вільні руки, що він зброю залишив і його зустрічає переговорна група з трьох осіб: медик, співробітник КОРДу і перший заступник голови Нацполіції Євген Коваль.

«Після того, як ми фіксуємо його в наручниках, під'їжджає група Служби безпеки. Тому що інші люди ще перебували в автобусі, і ми не могли до кінця бути впевненими, чи немає у нього прихильників, зокрема і в автобусі. Чи немає ситуації, при якій в автобусі все-таки міг статися вибух», - розповів Аваков.

Читайте також: У терориста будуть послідовники – юрист про захоплення заручників у Луцьку

Тому, наголосив він, Служба безпеки вирішила зіграти за правилами повністю.

«Такі правила іноді вам видаються зайвими, але так треба діяти. Рішення, які були вчора ухвалені, вони не були простими, але те, що взяв на себе Зеленський, він взяв пріоритет - збереження людських життів, тобто нульовий ризик для кожного заручника, і в тому числі з високою гуманністю до цієї неадекватної людини», - розповів голова силового відомства.

Зазначимо, що ввечері 21 липня зловмисник Максим Кривош був затриманий поліцією, заручники звільнені.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесене провадження за ознаками злочину за ст. 47 "Захоплення заручників". Крім того, СБУ зареєструвала кримінальне провадження за ст. 258 "Теракт".

Джерело Україна 24 Теги