Таких людей чимало: психотерапевт про нападника, який захопив заручників у Луцьку

Для нападника людське життя, страждання, біль нічого не варті, каже експерт

Таких людей чимало: психотерапевт про нападника, який захопив заручників у Луцьку

Психотерапевт Геннадій Мустафаєв в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про психотип Максима Кривоша, який захопив заручників у маршрутці у Луцьку, та порівняв його з норвезьким терористом Андерсом Брейвіком.

«Є певні якісь акцентуації характеру, особистісні риси, які спонукали людину чинити у такий спосіб. Психічно здорова людина такі речі скоріше за все не робитиме, а буде якось діяти в інший спосіб, не піддаючи ризику здоров’я інших громадян, особливо дітей», - зазначив експерт.

Популярні відео

За його словами, нападник може бути людиною психопатичного складу.

«Для нього людське життя, страждання, біль нічого не варті. У перемовинах із ним тиснути на біль, на те, що це людське горе, немає сенсу, тому що в цієї людини відсутня емпатія. Він не зрозуміє чужий біль», - заявив Мустафаєв.

Читайте також "Вимоги дивують": нападника, який захопив заручників у Луцьку, запідозрили в нестачі уваги

На уточнення ведучого, чи схожий психотип нападника у Луцьку на психотип норвезького терориста Андерса Брейвіка, психотерапевт відповів ствердно.

«Психотип цієї людини схожий з психотипом Брейвіка (Андерс Брейвік 22 липня 2011 року скоїв терористичні акти в Норвегії, внаслідок яких загинули 77 людей – ред.). Це психопат. Таких людей чимало. З одного боку ми кажемо, що це діагноз, але ця людина абсолютно здатна до логічного мислення, здатна планувати, контролювати свої дії. На мою думку, його дії варто кваліфікувати як серйозний злочин, ніякої відмазки, що я не усвідомлював, що роблю, тут прийматися не може», - наголосив експерт.  

Читайте також: Заручники в Луцьку: в автобусі може бути щонайменше одна дитина

Раніше повідомлялося, що нападник називає себе в мережі Максим Плохой, який написав книгу про "філософію злочинця". Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк повідомив, що нападник заручників є уродженцем Росії. Його справжнє ім'я Максим Кривош. 

Джерело Україна 24 Теги