Нетипова ситуація — юристка про захоплення заручників у Луцьку

Юристка розповіла, про що говорять незрозумілі вимоги людини, яка захопила заручників в автобусі

Нетипова ситуація — юристка про захоплення заручників у Луцьку

Захоплення заручників в автобусі у Луцьку прокоментувала юристка-кримінологиня Анна Маляр в ефірі телеканалу "Україна 24". Зокрема, вона заявила, що момент з вимогами терориста незвичайний.

"Нетипова ситуація. У нас в Реєстрі судових рішень є 21 вирок по злочину "захоплення заручників", і типова картина там простежується досить яскраво. Зазвичай - дуже зрозумілі та конкретні вимоги, рідше — вимоги безкоштовних наркотиків в аптеці, коли беруть в заручники провізора, або безкоштовно передати зброю, а частіше — це вимога передати гроші, тобто викуп. Коли людина не визначилася зі своїми вимогами — це вже нетиповий випадок, і треба розуміти, що за ним стоїть", — сказала вона.

Юристка навела приклади із захопленням заручників зі своєї практики.

"У 2013 році у нас був вирок у схожій ситуації, коли людина теж захопила автобус у Генічеську, і вимога була — зустріч з прокурором. Потім, коли розслідували, з'ясувалося, що чоловік був у стані наркотичного сп'яніння, не усвідомлював, що робить, бачив якісь галюцинації. Можливо, в цій історії також буде встановлено змінений стан цієї людини", — сказала вона.

За словами Маляр, вимоги цієї людини (щоб всі чиновники оприлюднили відеоролики з зізнанням у тому, що вони — "терористи в законі", цю вимогу зловмисник виклав у соцмережі — ред.) неадекватні.

"Ця людина вимагає спеціального підходу, це неадекватні вимоги. Адекватні виставляють такі вимоги, які можна виконати, і зазвичай це гроші. У цій ситуації потрібно, щоб кваліфікований психолог працював з ним, тому що якщо говоритиме просто правоохоронець — необережне слово може стати для людей фатальним. Краще не поспішати, а знайти правильну тактику розмови. Якщо експертиза визнає, що людина непідсудна, вона не буде нести відповідальність, а буде направлена на примусове лікування", — сказала вона.

Читайте також: "Виступає проти системи": стали відомі останні новини про захоплення заручників у Луцьку

Маляр зазначила, що факт наявності тюремного минулого у зловмисника також зіграв роль у сьогоднішніх подіях.

"На жаль, наші місця позбавлення волі, в принципі, нікого не виправляють. Людина, яка там перебуває понад три роки, по суті отримує незворотні деструктивні зміни. І ми часто отримуємо, як кажуть, закоренілих злочинців. Повна відсутність реабілітації цих людей і політики у цьому напрямку", — сказала вона.

Поліція повідомляла, що чоловік, який захопив заручників, вже відбував покарання в місцях позбавлення волі.

Популярні відео

Раніше голова департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко в ефірі телеканалу "Україна 24" повідомив, що на місце події вилетів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков для координації всіх сил і засобів під час проведення операції "Заручник".

Джерело Україна 24 Теги