Хто буде винен у ДТП: юрист розповів про колізію при здачі на права

Автоюрист розповів про серйозну правову проблему при здачі іспиту з водіння по дорогах загального користування

Хто буде винен у ДТП: юрист розповів про колізію при здачі на права

При складанні іспиту на водійські права є проблема з водінням на дорозі загального користування. Про це розповів автоюрист Володимир Караваєв в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Виникає правова колізія. Вся річ у тому, що практичний іспит передбачає два варіанти. Перший — коли такий іспит складається на автомобілі автошколи, і другий — коли складається на автомобілі, який належить сервісному центру. І в цьому випадку я не знаю, як цей іспит прийматимуть, бо у нас в Правилах дорожнього руху чітко прописано, що до водія прирівнюється тільки особа, яка навчає водінню, ніяких екзаменаторів у нас там немає", — сказав він.

Читайте також: В Авакова придумали нове покарання для порушників ПДР: чого чекати водіям

За словами експерта, в разі ДТП за законом винним виявляється екзаменатор, а не безпосередньо водій авто.

"Уявіть ситуацію: виїжджає на дороги загального користування автомобіль, сидить людина, яка складає іспит, і біля неї знаходиться екзаменатор. За великим рахунком екзаменатор здійснює адміністративний проступок, який передбачений 126 статтею Адміністративного кодексу. Він, не будучи водієм, передає управління особі, яка не має такого права. І в разі, якщо трапляється ДТП, відразу виникає питання: хто є винуватцем. Той, хто складає іспит — не водій, екзаменатор також не водій", — сказав він.

Популярні відео

Читайте також: Десятки тисяч смертей: в Авакова показали страшну статистику загиблих у ДТП

Караваєв вважає, що статус екзаменатора потрібно прописати законодавчо.

"Я не знаю, як поводитимуться екзаменатори, тому що брати на себе таку відповідальність навряд чи комусь захочеться. Все це може звестися до того, що такий іспит на дорогах загального користування буде прийматися формально. І чому ніхто не підіймає питання про внесення зміни до ПДР, надати екзаменатору такий статус, я не розумію", — заявив він.

Раніше у Верховній Раді пояснили, як знизити кількість ДТП в Україні.

Джерело Україна 24 Теги