Справа Шеремета: експерт назвав складність, якої не уникнути

Політичний експерт розповів, чому справа про вбивство Павла Шеремета дуже політизована

Справа Шеремета: експерт назвав складність, якої не уникнути

Такі злочини, як вбивство Павла Шеремета, неможливо не політизувати. Про це заявив політичний експерт Олександр Москалюк в ефірі телеканалу "Україна 24".

"В українських реаліях, і не тільки в українських, такі справи неможливо не політизувати. Хотілося б в ідеалі, але по факту в усьому світі таке відбувається... Я скільки разів вже згадував історію з Улафом Пальме, прем'єр-міністром Швеції, якого вбили (Пальме був застрелений на вулиці у 1986 році — ред.). Причому це Швеція — тиха країна, це не США. Але досі не знайшли, хто це зробив.

Ми можемо говорити про політизацію справи Шеремета, тому що українська журналістика не може бути не політичною. І, звичайно, є ще фактор спроб спекуляцій як з боку влади, так і з боку опозиції", — сказав він.

Читайте також: Справа складна - в Авакова розповіли про розслідування вбивства Шеремета

Експерт назвав причину, з якої гучні справи завжди сприймаються з політичної точки зору.

"Так само і з іншими резонансними справами. Яка у нас є резонансна справа, про яку ми б могли сказати, що вона неполітизована? Вона може бути неполітизованою, якщо є абсолютна довіра громадськості до процесу розслідування. Звичайно, коли існує тотальна недовіра до правоохоронних органів, кожен сприйматиме цю справу в розрізі того, як він би хотів, щоб вона йшла. Синдром вболівальника продовжує діяти", — сказав він.

Читайте також: "Правда нікого не цікавить": адвокат жорстко висловився про справу Шеремета

Нагадаємо, Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в центрі Києва унаслідок вибуху автомобіля. Машина належала співзасновниці видання "Українська правда" Олені Притулі, але її в автомобілі не було. За даними поліції, спрацював вибуховий пристрій.

Шеремет народився в Мінську, до 1997 року жив і працював у Білорусі, потім — у Росії, останні п'ять років жив у Києві.

Джерело Україна 24 Теги