Вибух на Позняках: нардеп назвав проблему майже всіх багатоповерхівок

Газові труби в будинку є нічийними, заявив Олексій Кучеренко

Вибух на Позняках: нардеп назвав проблему майже всіх багатоповерхівок

Багатоквартирний будинок на Позняках у Києві, де через вибух газу загинули п'ять людей, не мав договору з профільною організацією про утримання внутрішньобудинкових газових мереж. Подібну проблему мають 99% таких будинків.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів народний депутат від фракції "Батьківщина" Олексій Кучеренко.

"Згідно з останніми законами, які ухвалювалися - закон про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках та інше - багатоквартирний будинок визнано вашою власністю. Труби в цьому будинку - це ваша власність. Якщо приватний - є межа, куди доводить міськгаз або облгаз, і де починається ваша зона відповідальності. Так звана скринька на вході... Є заходи, які людина може сама здійснити, але в багатоквартирному будинку для утримання внутрішньобудинкових мереж сертифікована ліцензована організація має бути", - пояснив депутат.

Популярні відео

Коментуючи трагедію на Позняках, Кучеренко зазначив:

"Хочу, щоб ви зрозуміли - в цьому будинку, так само, як і в 99% багатоквартирних будинків, немає договору на утримання внутрішньобудинкових газових мереж. Гарантую вам - немає. І в принципі, газовики не мають права постачати газ у квартиру, якщо внутрішньобудинкові мережі не мають договору на утримання".

Нардеп зазначив, що дане питання Верховна Рада намагалась урегулювати законопроєктом №2458 щодо тарифів на комунальні послуги, але "втрутилася громадськість і депутати", які відправили документ на повторне друге читання. За його словами, депутати, які не підтримали закон №2458, "взяли на себе відповідальність за майбутні вибухи".

Читайте також: Розслідування вибуху на Позняках: в поліції розповіли, у кого провели обшуки

Нагадаємо, в багатоквартирному будинку на Позняках в Києві вранці 21 червня пролунав потужний вибух, загинули п'ять людей.

Було зруйновано повністю 16 квартир з 9 по 4 поверх, всього зруйновано 40 квартир в одному під'їзді. 11 автомобілів на вулиці були розбиті.

Поліція порушила справу через недотримання правил протипожежної безпеки, головна версія - вибух газу.

 

Джерело Україна 24 Теги