Можете оскаржити платежі в суді: депутат про незадовільну послугу ЖКГ

Олексій Кучеренко розповів, у чому проблема з оплатою прибирання вулиць

Можете оскаржити платежі в суді: депутат про незадовільну послугу ЖКГ

Кияни незадоволені прибиранням вулиць, за яке з них вимагають гроші в комунальних платіжках. У чому проблема, розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" Олексій Кучеренко, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

"Ця послуга до останнього року називалася "утримання будинків і прибудинкових територій". Там налічувалося 16 обов'язкових різних послуг. Я виграв суди у КМДА щодо цього розпорядження, коли поставив одне запитання: покажіть, де офіційно відведені ці прибудинкові території. Що це таке? Ані в Києві, ані в інших містах України немає прибудинкових територій, відведених за документами. Постає питання, за що ми тоді платимо. На жаль, суди у нас ручні, і дві інстанції я виграв, а потім КМДА пішла на третю інстанцію, і повернули в першу. Три роки йдуть ці суди", — розповів він.

Читайте також: "Придумають ремонт": нардеп розповів, як можуть відключити воду за борги

За словами Кучеренка, проблема в тому, що міські голови не хочуть міняти усталений порядок.

Але недавно я спробував у законопроєкті про зміни до закону про ЖКП чітко виписати одну поправку: ми повинні платити за прибирання територій тільки в тому випадку, якщо у нас є документ про право власності на цю територію. Знаєте, хто був активним противником цієї правки? Асоціація міст України зі своїми представниками. Мери не збираються робити справедливе землевідведення і хочуть, щоб ми платили за території, які нам не належать", — сказав він.

Популярні відео

Кучеренко заявив, що теоретично плату за прибирання сміття на території біля будинку можна оскаржити.

"Я гарантую, якщо ви правильно напишете заяву, зразок є на сайті організації "Спілка власників житла України", і вам не дадуть розумної відповіді комунальні дирекції, у вас будуть підстави піти в суд і скасувати всі свої платежі. Тому що... чому ми повинні платити за тротуари, міжбудинкові проїзди? Це міська територія", — сказав він.

Раніше Кучеренко заявляв, що держава не контролює ринок ЖКГ.

Джерело Україна 24 Теги