Нове загострення на Донбасі: діям Росії дали пояснення

Для Росії жодних правил ніколи не існує, зазначив Михайло Самусь

Нове загострення на Донбасі: діям Росії дали пояснення

Вбивство на Донбасі поблизу Зайцевого українського військового медика показало, що Росія використовує "типову поведінку агресорів" і відкидає будь-які правила ведення війни.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь, коментуючи нову ескалацію конфлікту на сході України.

"З історії, як веде Росія свої війни, ми можемо чітко сказати, що для Росії жодних правил ніколи не існує, міжнародного права - тим більше", - заявив він.

Популярні відео

Читайте також: Війна на Донбасі: названо ключову умову для появи миротворців ООН

Самусь як приклад навів інцидент із захопленням трьох суден Військово-морських сил України в Керченській протоці у 2018 році, "коли Росія проігнорувала будь-які вимоги міжнародного морського права і будь-якого міжнародного права".

"Тому я вважаю, що це типова поведінка Російської Федерації, типова поведінка агресорів. Дуже типова поведінка у тому плані, що на типове запитання, як діятиме Росія далі, прессекретар президента Росії Пєсков заявив, що "ми взагалі не знаємо, про що йдеться, чи бере участь Росія в цих діях, оскільки це внутрішній конфлікт України". Ця позиція є зрозумілою. Росія діятиме так, як вигідно Росії. А Україні треба діяти так, як треба з точки зору відновлення територіальної цілісності й суверенітету", - наголосив експерт.

На думку Самуся, Україна має діяти проактивно:

"Ми за ці шість років звикли, що Україна реагує на дії Росії. Це невірний підхід. Україні треба діяти активно, пропонувати свій порядок денний, у тому числі з розвитку військово-політичної обстановки".

Як повідомляв телеканал "Україна 24", російські окупаційні війська на Донбасі біля населеного пункту Зайцеве обстріляли трьох українських військових, які за попередньою домовленістю повинні були евакуювати тіло загиблого напередодні бійця. У результаті український медик загинув, один військовослужбовець був поранений, ще один отримав бойову травму. 

Джерело Україна 24 Теги