Росія хоче загострити ситуацію на Донбасі — політолог назвав причини

Експерт розповів, чого домагається Росія в переговорах у нормандському форматі

Росія хоче загострити ситуацію на Донбасі — політолог назвав причини

Жодна з пропозицій Росії не приведе до врегулювання ситуації на Донбасі. Про це заявив політолог Олег Саакян в ефірі каналу "Україна 24".

"Зараз, коли Україна є значно активнішою в Мінську, Російській Федерації це не подобається. Там, де Росія хоче домовитися щодо чогось одного, що є для них суто політично цікавим і важливим, Україна пропонує відразу пакет декількох рішень. Це для РФ несе загрозу, тому що для них мінський і нормандський формат - це не про переговори. Це також майданчик для боротьби та військових дій. Вони виставляють ультиматуми та не хочуть досягти врегулювання, тому що жодна пропозиція, висунута Росією, не привела до врегулювання", — сказав він.

Популярні відео

Читайте також Війна на Донбасі: названо ключову умову для появи миротворців ООН

За словами політолога, Росія прагне лише посилити конфлікт на Донбасі. Він припустив, що зустріч голів країн нормандської четвірки, яку прогнозують на серпень, не відбудеться.

"Провести вибори до забезпечення безпеки — це як? Коли на вулицях панує терор, коли я не можу гроші ввезти на територію офіційно? Коли там візьмуть участь у виборах тільки ті, кого допустить окупаційна адміністрація? Тобто це весь пакет, який переведе конфлікт в більш гарячу фазу. Світовий досвід показує, що без процесу безпеки та врегулювання говорити про вибори передчасно, оскільки це призведе лише до нової хвилі насильства. І Росія цього хоче - поглиблення конфлікту.

Тому я сумніваюся, що відбудеться зустріч в серпні, швидше за все, Росія на це не піде, тому що сьогоднішній баланс сил - не на її користь", — заявив політолог.

Раніше Саакян розповідав про важливі моменти в недавній провокації на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги