"Суспільство відчуває небезпеку" — голова Інституту нацпам'яті про скандальний законопроєкт

Антон Дробович розповів, що обурило людей в законопроєкті нардепа Бужанського

"Суспільство відчуває небезпеку" — голова Інституту нацпам'яті про скандальний законопроєкт

Під Верховною Радою проходить акція проти законопроєкту нардепа Максима Бужанського, який пропонують зрівняти дітей, які навчаються в школах російською мовою, з учнями на інших мовах нацменшин. Тисячі протестуючих виступили на захист української мови. Законопроєкт вже забрали з порядку денного.

Ситуацію прокоментував голова Інституту національної пам'яті Антон Дробович в ефірі каналу "Україна 24".

"Суспільство відчуває небезпеку російської агресії та дуже чутливе до всіляких тем, пов'язаних зі зменшенням прав використання української мови. Я це занепокоєння розумію.

Тут пов'язано багато речей. По-перше, якщо ми звернемося до фахівців у галузі освіти, то вони скажуть, що у нас є випадки, коли діти закінчують школу на території України, яка фінансується з бюджетних коштів, і не знають нормально української мови. Відповідно, вони не мають можливості отримувати вищу освіту та іноді змушені виїжджати в країни, чию мову вони добре знають. Відповідно, це призводить до нерівності", — сказав він.

Популярні відео

Читайте також: Відома письменниця посперечалася з нардепом Бужанським через мову

При цьому Дробович заявив, що російська мова не потребує окремої законодавчої підтримки.

"Що до російської мови, очевидно, що пана Бужанського цікавить саме вона, — всі розуміють, що російській мові ніщо не загрожує в Україні. Бужанському досить прочитати висновки профільного комітету, який сказав, що його (законопроєкт — ред.) потрібно відхилити, Міністерства освіти, яке сказало відхилити, Мінфін сказав відхилити, науково-експертна комісія Верховної Ради ...", — сказав він.

Раніше політолог пояснив, скільки захисників російської мови не розуміють української.