За порушення карантину хочуть карати суворіше: у Кличка розповіли, чого чекати

Радник мера Києва розповів про посилення відповідальності за порушення карантинних обмежень

За порушення карантину хочуть карати суворіше: у Кличка розповіли, чого чекати

В Україні хочуть посилити відповідальність для порушників карантину. Цю ініціативу прокоментував радник мера Києва Віталія Кличка Володимир Бондаренко в ефірі каналу "Україна 24".

"Звичайно, ми не можемо приставити (поліцію - ред.) до кожного громадянина, і навіть до кожного закладу. Потрібно розуміти: штрафні санкції за недотримання карантину спрямовані на те, щоб ми могли швидше повернутися до нормального режиму і взагалі не носити засоби індивідуального захисту", — сказав він.

Читайте також Друга хвиля коронавірусу: лікарка розповіла, чи варто її чекати

Бондаренко зазначив, що багато установ не дотримуються правил безпеки, що є серйозною проблемою.

"Штрафувати людей, які ходять по вулиці без масок, ми не будемо, це зрозуміло. Чи не пускати людей — ось в Києві не пускають в комунальний транспорт людей без засобів захисту. З установами трохи інакше. У великих магазинах охорона, як правило, стежить, щоб відвідувачі були в масках. А маленькі магазини та деякі заклади громадського харчування вважають, що, навпаки, можна не звертати уваги на відсутність маски.

Що відбувається потім? Якщо виявляється, що людина хвора і передає хворобу — відповідно, закривається заклад, десятки людей ідуть на самоізоляцію, це знову-таки втрата доходу і деякі юридичні наслідки", — сказав він.

Популярні відео

Радник Кличка розповів, як у Києві контролюватимуть дотримання захисних заходів.

"Методика контролю не буде 100% -ю, вона буде вибірковою. Але кожен має розуміти, що до нього в будь-якому випадку прийдуть раз на тиждень і перевірять, як дотримуються карантинні норми. Якщо буде порушення — буде штраф", — заявив він.

За його словами, перевірки, як правило, проводять співробітники поліції, які складають протокол. Бондаренко зазначив, що власники закладів — магазинів, ресторанів і так далі, — самі зобов'язані стежити за тим, як клієнти дотримуються заходів безпеки, і робити зауваження.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24" розповів про плани продовження карантинних обмежень.

Джерело Україна 24 Теги