Відома письменниця посперечалася з нардепом Бужанським через мову

Росія нападає і вбиває, тому потрібно себе убезпечити від російської мови, вважає Лариса Ніцой

Відома письменниця посперечалася з нардепом Бужанським через мову

Письменниця Лариса Ніцой в ефірі каналу "Україна 24" вступила в палку дискусію з нардепом від фракції "Слуга народу" Максимом Бужанським і гостем студії Дмитром Співаком.

Зокрема, Бужанський розповів, чому подав свій законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо навчання державною мовою в закладах освіти", пояснивши його тим, що хоче уникнути дискримінації російської мови в школах в порівнянні з мовами інших національних меншин.

"Не бачу дискримінації. На жаль, Росія поводиться дуже агресивно, неправильно щодо України, через мову вона вводить свою політику, через носіїв своєї мови вона вводить підтримку Путіна і його дій", - сказала Ніцой.

Популярні відео

Читайте також: Навіть "русскій мір" відвернувся - Гордон про наслідки інтерв'ю з Гіркіним

На думку письменниці, "потрібно себе убезпечити".

"Тому треба себе убезпечити від цього. Якби Росія не нападала на нас, всі були б в рівних умовах. На нас же не нападають Польща, Румунія, Угорщина, а Росія нападає, вбиває", - сказала Ніцой.

Нагадаємо, згідно з чинним законодавством, перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання починається з 1 вересня 2020 року. Водночас школи з навчанням на мовах інших національних меншин, що входять до складу Євросоюзу, переходять з вересня 2023 року.

Раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" політолог Олег Саакян, коментуючи розгляд у Конституційному суді подання нардепів щодо конституційності закону про українську мову, заявив, що захисники російськомовної меншини в Україні намагаються дати певній частині суспільства право не знати державну мову.

Джерело Україна 24 Теги