Політолог пояснив, скільки захисників російської мови не розуміють української

Мовне питання в Україні використовується лише для маніпуляцій, вважає експерт

Політолог пояснив, скільки захисників російської мови не розуміють української

Захисники російськомовної меншини в Україні намагаються дати певній частині суспільства право не знати державної мови.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" політолог Олег Саакян, коментуючи розгляд у Конституційному суді подання нардепів щодо конституційності закону про українську мову.

Як зазначив експерт, мовне питання в Україні використовується в рамках маніпуляції, оскільки політики "на цьому завжди будують швидкі і легкі рейтинги".

"Мені здається, що до українського фольклору додасться ще одна приказка: "Говоримо про вибори - згадуємо мову, говоримо про мову, згадуємо, що насуваються вибори", - зазначив він.

Читайте також: "У нас є проблема": новопризначений мовний омбудсмен пояснив, чим займеться

Саакян наголосив, що "російська мова в Україні не зводиться до чорно-білої картинки".

"У нас немає російськомовної більшості в Україні. У нас більшість - білінгвальна, у нас двомовна країна. Українська мова для людей є мовою держави, мовою політичної ідентифікації тощо. Коли люди послуговуються в побуті російською мовою, це не означає, що вони не знають української. Та кількість російськомовних, які дійсно не розуміють українську, абсолютно мізерна. Це етнічні росіяни, які переїхали, це люди, які за ідеологічними установками своїх батьків не вивчали українську. Є певний відсоток тих, хто, умовно кажучи, відкриває інструкцію від ліків і не може українською зрозуміти", - сказав політолог.

За його словами, ті, "хто сьогодні кричить за захист російської мови", не піклуються про цю частину російськомовних, не захищають право російськомовної меншини.

"Вони захищають власне право на незнання української, намагаючись створити право для певної частини суспільства, перетворити її з білінгвальної на російськомовну і дати можливість комусь в країні не знати державну мову", - пояснив Саакян.

Популярні відео

Нагадаємо, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що закон про державну мову в Україні має бути прописаний "з урахуванням всіх інтересів".

Конституційний суд за ініціативою групи нардепів 7 липня розпочав розгляд подання щодо конституційності закону про українську мову.

Крім того, партія "Слуга народу" розгляне законопроєкт нардепа Максима Бужанського щодо скасування переходу російськомовних шкіл на українську мову навчання. Законопроєкт мали розглядати на засіданні Ради 16 липня, але до порядку денного він не потрапив.

Джерело Україна 24 Теги