Війна на Донбасі: названо ключову умову для появи миротворців ООН

Україна впирається в суто політичне рішення, вважає Олег Жданов

Війна на Донбасі: названо ключову умову для появи миротворців ООН

Миротворчий контингент ООН не з'явиться на Донбасі до тих пір, поки Україна офіційно не визнає Росію стороною конфлікту.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив військовий експерт Олег Жданов.

"Ймовірність миротворців дорівнює нулю. Коронавірус тут ні до чого. Доки будемо казати, що там "бойовики обстрілюють наші позиції", доти миротворців нам ніхто не дасть. Справа в тому, що статут ООН передбачає надання миротворчої місії військ ООН тільки при наявності збройного конфлікту або війни - будь-якої війни на будь-якому підґрунті. Доки ми не визнаємо іншу сторону конфлікту і не дамо політичну оцінку того, що сьогодні відбувається на Донбасі, для міжнародної спільноти, про миротворців можна навіть не мріяти", - наголосив він.

Популярні відео

Читайте також: Вбивство медика на Донбасі: експерт розповів, як повинна реагувати Україна

На думку Жданова, Україна впирається в суто політичне рішення – "визнати війну війною".

"Що стосується Російської Федерації, якщо вона буде визнана агресором й іншою стороною конфлікту, то, згідно зі статутом ООН, вона відсторонюється від голосування з питання щодо надання миротворчої місії в країну, яка потерпає від конфлікту", - пояснив експерт.

Нагадаємо, раніше віцепрем'єр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав два варіанти введення миротворців на Донбас.

Джерело Україна 24 Теги