До пряника потрібен батіг - експерт пояснив, що робити з п'яними водіями

Політолог розповів, що потрібно робити для уникнення аварій через п'яних водіїв

До пряника потрібен батіг - експерт пояснив, що робити з п'яними водіями

Водієві, який спровокував страшну аварію під Києвом, обрали запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на два місяці. Як запобігти випадкам подібних аварій, розповів політолог Юрій Подорожній в ефірі каналу "Україна 24".

"Цю ситуацію можна змінювати тільки законодавчо. Зараз дійсно необхідно посилювати покарання і робити їх жорсткышими — і штрафи, і кримінальну відповідальність. Але також необхідно державі та МВС подумати над тим, як популяризувати й пояснювати необхідність водіння у тверезому вигляді, необхідність дотримання правил дорожнього руху. Завжди краще проводити профілактику, ніж мати справу з наслідками", — сказав він.

Популярні відео

Подорожній заявив, що українські водії вже звикли обходитися хабарями прямо на дорозі.

"Посилення покарань зараз на часі, тому що ми багато років мали дуже лояльні покарання за порушення. Під лояльними я маю на увазі незначні. Ми пам'ятаємо, які проблеми були з ДАІ, коли можна було все вирішити на дорозі за якісь кілька гривень. Потім у нас з'явилася нова поліція, ситуація почала змінюватися. І прийшов час вводити значно жорсткіші покарання, тому що звичка вже вкорінилася в суспільстві. А ми всі знаємо, що до пряника повинен додаватися батіг. За злочини у нетверезому стані має бути не тільки матеріальне (покарання - ред.), а й позбавлення волі", — заявив він.

Нагадаємо, ДТП сталася 12 липня, в ній загинули чотири людини, в тому числі двоє дітей. Ще одна дитина перебуває у лікарні. Водій-винуватець на момент аварії був п'яний.

Джерело Україна 24 Теги