Колективний імунітет українців: лікарка пояснила різний рівень по областях

Інфекціоністка прокоментувала дані щодо рівня колективного імунітету в різних областях України

Колективний імунітет українців: лікарка пояснила різний рівень по областях

Показник колективного імунітету в Україні коливається на рівні більше ніж 5%, причому ця цифра відрізняється від регіону до регіону. Такі дані однієї з мережевих лабораторій, де проводять тести на COVID-19. Так, у Ковелі (на Волині) та в Мукачеві (на Закарпатті) число імунних людей становить 20-30%, а в південних областях — лише 2%. Чому так відбувається, розповіла лікарка-інфекціоністка Євгенія Менжуліна в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Насамперед потрібно брати до уваги якість лабораторної діагностики та кількість людей, які були протестовані. Якщо взята за абсолютну цифру тисяча, тоді відсоток можна розраховувати як вірний, можна це коментувати. А якщо в одній області протестували 10 осіб, а в іншій 110, то порівнювати не можна. Також це пов'язано з посиленими карантинними методами. Десь були жорсткіші заходи, десь слабші", — сказала вона.

Популярні відео

Читайте також: Сподіваємося на нові ліки — лікарка розповіла, як лікують від коронавірусу

Певних чинників, що впливають на захворюваність, немає, сказала лікарка.

"Не можна сказати, що, наприклад, якщо на півдні буде тепліше, а на півночі холодніше, це якось вплине на захворюваність. Єдине, з чим це можна пов'язати, - що люди мігрують і не дотримуються обмежувальних заходів", — сказала вона.

Раніше лікарка розповідала, коли в українців виробиться стійкий колективний імунітет до коронавірусу.

 
Джерело Україна 24 Теги