В інтернеті орудують шахраї — адвокат назвав найпоширеніші хитрощі

Експерт розповів, якими методами шахраї можуть вкрасти гроші через інтернет

В інтернеті орудують шахраї — адвокат назвав найпоширеніші хитрощі

В інтернеті почастішали випадки шахрайства, жертвою якого може стати практично будь-який користувач. Адвокат Ростислав Кравець в ефірі каналу "Україна 24" розповів про найпоширеніші методи.

"Найпоширеніша ситуація, коли клієнти втрачають гроші, це соціальна інженерія, коли певним чином хтось представляється співробітником банку, намагається дізнатися паролі, коди, які приходять на картку, щоб зняти кредитний ліміт, взяти кредит на відповідну картку. Є чимало випадків, коли навіть знімають кошти, які знаходяться на картках клієнтів", — сказав він. 

Читайте також: Через карантин українців атакують колектори - адвокат розповів, як боротися

За словами адвоката, доступ до банківських карток може бути в установах, що видають мікрокредити.

"Часто трапляються випадки, коли особи користувалися послугами мікрофінансових організацій, надавали доступ до своїх карток і, вважаючи, що виплатили кредити, виявляють, що щось було недоплачено. Мікрофінансові організації тривалий час не звертаються ні до суду, ні до самих клієнтів з вимогою повернути кошти. І у зв’язку з тим, що у них є доступ до карткових рахунків своїх клієнтів, вони автоматично знімають ті кошти. Надалі доводиться іти до суду та запевняти, що боргів не було", — сказав він.

Популярні відео

Також існують види шахрайства, які пов'язані з покупками в інтернеті. 

"Серйозніша проблема – це шахраї, які за допомогою інтернет-сайтів просять перерахувати кошти на товар і заволодівають цими коштами. В таких випадках кіберполіція взагалі нічого не робить, робить загальна поліція. Але як показує практика – це не працює", — сказав адвокат.

Раніше експерт з кібербезпеки розповідав, яким чином можна протистояти телефонним шахраям і шантажистам, які вимагають гроші.

Джерело Україна 24 Теги