Чим глобальне потепління загрожує Україні: названо головну небезпеку

У людей залишилося 10 років, щоб виправити наслідки змін клімату

Чим глобальне потепління загрожує Україні: названо головну небезпеку

Експертка з питань клімату Євгенія Засядько в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, що Україна через глобальні зміни клімату може втратити частину своєї території.

"Про зміну клімату говорять у всьому світі. Насамперед це відбувається через діяльність людини, через те, що ми спалюємо викопне паливо. Але також є інші фактори. Але більша частина викидів парникових газів, які спричиняють зміни клімату, відбувається через спалювання викопного палива", - сказала експертка.

Популярні відео

Читайте також: Важливо для відпочивальників: синоптик розповів про погоду в Україні у липні

За її словами, зараз у середньому в світі температура піднялася на один градус, що провокує різкі зміни як в Україні, так і у світі.

"За тими сценаріями, за якими рухається світ зараз, ми йдемо на +4 градуси до кінця століття. Зараз є дослідження про підвищення на 1,5 та 2 градуси – навіть тоді будуть суттєві зміни – це скорочення площі землі (зокрема і в Україні), втрата питної води, кліматична міграція. Залежності від того, як ми рухаємося, науковці говорять, що у нас є 10 років, щоб змінити політику того, як ми живемо зараз – чи відмовимось від викопного палива, чи змінимо транспортну систему в місті, чи змінимо сільське господарство – від цього залежатиме, який сценарій у нас буде до кінця століття", - розповіла Засядько.

Нагадаємо, експерт з питань зміни клімату Тарас Бебешко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що Україну чекають посухи.

Джерело Україна 24 Теги