Паводки на заході України: експертка з клімату пояснила руйнівні наслідки

Міста до таких погодних явищ не готові

Паводки на заході України: експертка з клімату пояснила руйнівні наслідки

Експертка з питань клімату Євгенія Засядько в ефірі телеканалу «Україна 24» назвала причини негоди та її руйнівних наслідків на заході України.

«Дощі за своїм об’ємом випадають майже такі ж, як і раніше. Але змінилося їх розподілення між сезонами, коли вони випадають. Якщо раніше такий об’єм випадав за місяць, то зараз він може випасти за декілька годин», - зазначила експертка.

За її словами, ріки не можуть впоратись і міста до таких погодних явищ не готові, тому це і викликає паводки, через що міста затоплені, багато економічних втрат.

«Через що це відбувається – це фактор зміни клімату. Це підвищення температури. Торік були теплові хвилі (коли і в день, і вночі температура майже не відрізняється), цього року їх ще не було, але їх можна очікувати. Безсніжна зима також негативно вплинула на наповнення річок, і Держводагентство казало, що є ризик того, що не вистачатиме води для промислових потреб», - заявила Засядько.

Читайте також: Повінь у Карпатах: з'явився тривожний прогноз

Популярні відео

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", що районам Західної України, які постраждали від повеней, загрожує нова небезпека.

Джерело Україна 24 Теги