"Не тільки виплата зарплат": шахтарі-страйкарі озвучили вимоги

Мітингувальники не підуть з-під Офісу президента, поки влада їх не почує

"Не тільки виплата зарплат": шахтарі-страйкарі озвучили вимоги

Акція протесту шахтарів у Києві біля Офісу президента України триватиме до тих пір, поки влада не почне виконувати їхні вимоги.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" повідомила заступниця голови Незалежної профспілки гірників Наталія Левицька.

"Шахтарі хочуть почути від влади, коли вони нарешті будуть працювати й отримувати зарплату. Тому що шахтарські міста - це шахта, яка не тільки тримає шахтарів, а й забезпечує податками соціальну сферу. Ми будемо стояти під Офісом президента до тих пір, поки влада не почує нас і не почне виконувати обіцянки", - заявила Левицька.

Популярні відео

Вона зазначила, що перед тим як гірники анонсували свій протест 30 червня, "було погашено 340 млн грн заборгованості, щоб шахтарі просто не їхали на акцію".

"Вимога шахтарів - не тільки виплата зарплати, це і стабільна робота їхніх підприємств, реалізація вугілля. Проблема в тому, що "Центренерго" заборгувала державним шахтам. Шахтарі працювали, вугілля у них забрали й не заплатили. Є питання імпорту електроенергії, який погіршив ситуацію у вугільній галузі. Треба вимагати чіткого розуміння, що буде з галуззю завтра, від неї залежить енергобезпека країни", - заявила Левицька.

Нагадаємо, шахтарі державних шахт з'їхалися до Києва з різних міст і вимагають погасити заборгованість по зарплатах - понад 600 млн гривень. Також вони вимагають заборонити купувати вугілля за кордоном, звільнити голову енергетичного комітету Верховної Ради Андрія Геруса і притягти його до відповідальності.

Голова незалежної профспілки гірників Михайло Волинець в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про виплату боргів шахтарям, які вимагають своїх зарплат.

Джерело Україна 24 Теги