Війська Росії біля кордонів України: генерал пояснив, чи є загроза

У військових навчаннях "Кавказ 2020" біля кордонів України візьмуть участь понад 100 тисяч осіб

Війська Росії біля кордонів України: генерал пояснив, чи є загроза

Росія зосередила біля кордонів України значні військові сили, проте наразі не ставить на меті почати проти неї бойові дії.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко, коментуючи масштабні російські військові навчання "Кавказ 2020".

"На сході і півдні сформовані три ударних угруповання атакуючого плану, де зосереджено до 86 тис. військових, понад 1000 артилерійських систем, 700 танків. Якщо по Криму сказати - то за цей час його військовий потенціал зріс утричі", - зазначив Романенко.

Популярні відео

За словами військового експерта, у кожного угруповання є своя мета, але вони "наразі не готові або не ставлять завдання починати бойові дії".

"Росія має можливість зараз посилити все це. Більше того, вони відпрацювали на попередніх навчаннях "Кавказ" розгортання понад 200 тисяч осіб. Для того, щоб почати повномасштабні дії проти України, потрібно від 240 тисяч і більше. Неїжпапа (командувач ВМС України - ред.) говорить, що на таврійському напрямку дуже небезпечно, і з урахуванням того, що вони ставлять стратегічною метою на осінь проведення навчань "Кавказ 2020" - сили можуть спрацювати, і тоді станеться те, про що говорить Неїжпапа", - заявив він.

Читайте також: Є багато тривожних сигналів - ексміністр про військові навчання в Росії

Як відомо, російські навчання "Кавказ 2020" заплановані на вересень цього року. Очікується залучення принаймні 100-120 тисяч осіб, 3 тисяч бойових броньованих машин, з них не менше 500 танків, 300 літаків, 250 гелікоптерів, 50 кораблів і до 5 підводних човнів. У Міноборони України назвали російські навчання елементом тиску на Україну.

Директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді Юрій Кочевенко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чим Україна може відповісти на російські навчання "Кавказ 2020".

Джерело Україна 24 Теги