На Донбасі сталася екологічна катастрофа через бойовиків: подробиці

В Раді хочуть звернутися до міжнародних партнерів України, щоб вплинути на окупантів

На Донбасі сталася екологічна катастрофа через бойовиків: подробиці

В Донецькій області до горизонтів питної води надходить радіоактивна вода з затопленої шахти "Юнком", яка розташована на підконтрольній бойовикам "ДНР" території. Екологічне лихо може торкнутися не лише Донбасу, а й інших регіонів України та сусідніх країн.

Про це розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24" народна депутатка від партії "Голос" Леся Василенко. Вона повідомила, що чує про цю ситуацію вже кілька років, зокрема від ветеранів, які брали участь у бойових діях на сході України, і за сумісництвом були екологами.

"Відтоді це питання неодноразово піднімалося на комітеті з питань екологічної політики. Вже у вересні проводитимемо слухання щодо затоплених і підтоплених шахт, які становлять особливу екологічну небезпеку не лише для тих регіонів, де вони розміщені, але і для інших регіонів України. Тут є ще імовірність транскордонного екологічного лиха, яке може статися, якщо цю ситуацію ніхто не буде контролювати і моніторити", - розповіла Василенко.

Популярні відео

Нардеп зауважила, що, оскільки ці шахти розташовані на непідконтрольних територіях, "здійснювати екологічний моніторинг і контроль доволі важко". На її думку, Україна має звертатися до міжнародних партнерів, "щоб була відповідна співпраця щодо попередження цього лиха, яке може статися".

"Щоб щось було зроблено, потрібна воля з боку окупанта, який здійснює контроль над тими територіями, щоб можна було убезпечити території і людей. Поки що окупант іде шляхом диверсій і створення небезпеки для всього населення, яке проживає неподалік від цих шахт, а також всієї країни та інших держав, що межують з Україною", - підкреслила вона.

Читайте також

Нагадаємо, в 1979 році на території Донецької області в шахті "Юнком" на глибині 903 метри радянська влада провела ядерні випробування. Була підірвана бомба потужністю 0,3 кт в тротиловому еквіваленті. Після цього багато років воду з шахти відкачували, щоб запобігти потраплянню радіації на поверхню. У 2018 році бойовики "ДНР" зупинили відкачування води на "Юнкомі" і затопили шахту.

Джерело Україна 24 Теги