Колективний імунітет від коронавірусу: лікарка розповіла, коли він з'явиться

Скільки часу може знадобитися для вироблення імунітету і яка є альтернатива

Колективний імунітет від  коронавірусу: лікарка розповіла, коли він з'явиться

Середній рівень колективного імунітету до коронавірусу в Україні становить 5,2%, заявили в МОЗ. Що потрібно для зміцнення колективного імунітету, розповіла лікарка Інна Андрусович в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Колективний імунітет з'явиться, єдине питання — скільки часу це займе. Для цього повинні перехворіти 70% або більше, щоб не було пандемії та все йшло м'яким шляхом. Якщо згадати "іспанку" (пандемію іспанського грипу в 1918-1920 роках - ред.), то тоді знадобилося три роки, поки у людей з'явився колективний імунітет", — розповіла вона.

Популярні відео

Читайте також: Працюємо на межі — лікар назвав патології, що ускладнюють лікування COVID-19

Врятувати від очікування вироблення колективного імунітету природним шляхом може тільки винайдення вакцини, розповіла лікарка.

"Це найлегший і найкращий шлях для всього світу. Якщо люди вакцинуються, то отримають колективний імунітет не тому, що перехворіли, а тому, що імунізуються. Передусім потрібно вакцинувати групи ризику. А як швидко пройде вакцинація, залежить від того, як це буде організовано", — розповіла Андрусович.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що в Україні зростає захворюваність на коронавірус, на осінь система охорони здоров'я готуватиметься до найгіршого варіанту.

Джерело Україна 24 Теги