Порушення на дорогах знизилися в рази: у МВС відзвітували про роботу камер

Спікер МВС розповів, на скільки стало менше порушень правил дорожнього руху після запровадження відеофіксації

Порушення на дорогах знизилися в рази: у МВС відзвітували про роботу камер

Як змінюється ситуація на дорогах після установки камер автоматичної відеофіксації порушень, розповів керівник департаменту комунікації МВС Артем Шевченко в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Зміну аварійності за час роботи системи автоматичної фіксації потрібно розглядати не за підсумками одного місяця, а за підсумками хоча б пів року. Ми побачимо хоча б перші тенденції тільки до кінця року. Зараз може бути трохи вища аварійність за рахунок того, що більше машин на дорогах, більше подорожей здійснюють люди, що пов'язано з періодом відпусток", — сказав він.

Популярні відео

Читайте також: В Авакова придумали нове покарання для порушників ПДР: чого чекати водіям

При цьому Шевченко зазначив, що за підсумками червня порушень на дорогах стало менше.

"Навіть перший місяць роботи системи в червні показав позитивний результат. Нехай навіть у тих місцях, де камери були виставлені напоказ, на місцях концентрації ДТП стало в чотири рази менше порушень. Першого червня, коли були встановлені камери, було зафіксовано 57 880 порушень, а в останній місяць стало 13 325. Люди скидають швидкість, це природно. Це саме те, чого ми хотіли досягти. Потрібно скидати швидкість, це профілактика. І тоді буде менше смертей", — сказав він.

Шевченко прокоментував використання водіями додатків, які показують розташування камер, щоб вони скидали швидкість на цих ділянках. За його словами, розташування камер ніхто й не приховує.

"Ці камери позначені спеціальним знаком. Звичайно, під час руху можна його і не помітити, але ці знаки є. Ніхто не ставить за мету їх заховати. Загалом ми бачимо колосальний профілактичний ефект. Все направлено тільки на одне: щоб водії знижували швидкість", — сказав він.

Шевченко додав, що крім фіксації перевищення швидкості, в липні працює тестова фіксація проїзду по смузі для громадського транспорту. Але за такі порушення поки що штрафи не розсилаються, оскільки це ще тестові випробування.

Раніше в Авакова назвали серйозну проблему з системою відеофіксації.

 
Джерело Україна 24 Теги