Випускникам дадуть відстрочку від призову до армії — експерт пояснив деталі

У Міністерстві освіти розповіли, як уникнути призову тим, хто вступає до вишів

Випускникам дадуть відстрочку від призову до армії — експерт пояснив деталі

В Україні менше ніж через місяць розпочинається вступна кампанія. При цьому через епідемію коронавірусу призов до армії був відстрочений, тому багато абітурієнтів побоюються, що їх заберуть до армії до того, як вони встигнуть вступити до вишу. У Міносвіти заявили, що буде відстрочка від призову завдяки попередній реєстрації вступників.

Ситуацію роз'яснив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих Олег Шаров в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Зазвичай завершення весняного призову встановлюється за термінами навчання в освітніх установах, і випускники під призов не потрапляють. Але цього року завершення навчального року відбулося в традиційні терміни, а завершення призову перенесено на більш пізній термін. І з'явився проміжок, який порушує встановлену логіку процесу. Тому зараз міністерство працює з Міноборони та Генеральним штабом за підтримки Офісу президента, щоб цю нестандартну ситуацію можна було вирішити", — розповів він.

Читайте також: В Україні розпочався призов до армії — експерт розповів, чи перешкодить епідемія

За словами Шарова, для випускників 18-19 років ситуація вирішується досить просто.

"За рішенням Кабінету міністрів, 18 і 19-річні призиваються тільки за їхньою згодою. У військкомати їх запрошують і запитують згоду. Що стосується тих, хто вступає на магістратуру, потрібно звертатися до вишів, де проводять попередню реєстрацію і дають довідку для призовних комісій. Цю довідку можна отримати в приймальній комісії вишу. Потрібно прийти та показати документи, що ви можете вступати на магістерську програму", — пояснив він.

Популярні відео

Раніше військовий експерт Олег Старіков заявив, що призивати в армію у 18 років - правильне рішення.

 
Джерело Україна 24 Теги