"Місцеві вибори відбудуться в будь-якому випадку": нардеп розповів, де візьмуть гроші

Голова парламентського комітету з організації держвлади розповів, як відбуватиметься голосування на виборах восени

"Місцеві вибори відбудуться в будь-якому випадку": нардеп розповів, де візьмуть гроші

Нардеп від фракції "Слуга народу", голова комітету Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко в ефірі каналу "Україна 24" розповів, звідки візьмуться гроші, яких не вистачає на проведення місцевих виборів у жовтні.

За словами ведучої, на проведення місцевих виборів потрібно 2 млрд 252 млн грн, а виділено лише 1 млрд грн.

"Зараз є законопроєкт, який бюджетний комітет розглядав і ухвалив позитивне рішення, у вівторок виноситься це рішення, і буде проголосовано повернення грошей з фонду COVID на проведення виборів. Вибори відбудуться в будь-якому випадку", - сказав Клочко.

Популярні відео

Читайте також: "Вибори в ОРДЛО в жовтні — це фантазія": нардеп пояснив причини

Також Клочко розповів, як відбуватиметься тестове електронне голосування.

"Тестове голосування відбуватиметься, умовно кажучи, так: один бюлетень білого кольору, який заповнюватимуть громадяни, висловлюючи свою позицію, другий бюлетень може бути червоним. Будуть на окремих ділянках стояти автомати з прийому бюлетенів і зчитувати дані для того, щоб прискорити підрахунок голосів", - сказав депутат.

Нагадаємо, новий Виборчий кодекс набрав чинності з 1 січня. За цим кодексом обирати депутатів міських, районних, сільських і селищних рад в населених пунктах з населенням до 90 тисяч осіб будуть за мажоритарною системою відносної більшості. В одному окрузі зможуть обрати від двох до чотирьох депутатів, перемагає кандидат, який отримує найбільшу кількість голосів виборців. Вибори в обласні та міські ради населених пунктів з населенням понад 90 тисяч жителів проходитимуть за пропорційною системою з відкритими списками. Спочатку виборець повинен вибрати партію, а потім депутата з неї.

Джерело Україна 24 Теги