Висновки не зробили - еколог розкритикував владу через пожежі на Луганщині

Експерт розповів, у чому причина руйнівності лісових пожеж в Україні

Висновки не зробили - еколог розкритикував владу через пожежі на Луганщині

Влада не вжила заходів, щоб підготуватися до боротьби з лісовими пожежами. Про це заявив еколог Олег Листопад в ефірі телеканалу "Україна 24", коментуючи велику лісову пожежу на Луганщині.

"Досить казати про клімат. В інших країнах також клімат, але вони якось справляються з такими ситуаціями. Влада України не вжила заходів, щоб підготуватися до виявлення пожеж, запобігання пожеж і адекватного реагування. Квітневі уроки не вивчені. Комісія не працювала, висновків не зроблено, фахівців не чують", — сказав він. 

Читайте також: Гасіння пожежі на Луганщині ускладнене — в ДСНС назвали причини

За словами еколога, українські пожежники не навчені боротися з пожежами у природному середовищі.

"Питання: скільки в Україні є фахівців, які навчені гасити пожежі в природних екосистемах, не в містах? ДСНС в містах працюють чудово. А в природних системах скільки? Я вам одразу скажу — нуль. Скільки там вітер, 25 (м/с — рад)? Людина, яка працює в місті, не знає, що робити при такому вітрі. Повинен бути єдиний штаб, і повинна керувати людина, яка навчена це все робити", — сказав він. 

Популярні відео

Раніше повідомлялося, що в населеному пункті Смолянинове вже немає відкритого вогню, але є осередки в сосновому лісі. Наразі відомо про 5 жертв унаслідок пожеж.

 
Джерело Україна 24 Теги