Зміна клімату ні до чого - синоптик розповіла, чому горить Луганщина

Найближчим часом в епіцентрі пожежі сильних дощів, за даними синоптика, не буде

Зміна клімату ні до чого  - синоптик розповіла, чому горить Луганщина

Синоптик Наталія Діденко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла про причини сильних пожеж на Луганщині.

"Луганська область належить до зони яскраво вираженого континентального клімату, тривалі періоди сухої, спекотної погоди характерні. Мені здається, що люди, які опікуються безпекою, і керівництво повинні це враховувати, хоча в цілому у нас мало зважають на думку метеорологів", - сказала Діденко.

Популярні відео

Читайте також: Росія заважатиме - експерт про гасіння пожеж на Луганщині

Синоптик звернула увагу на те, що глобальні зміни клімату не грають ролі в цьому випадку.

"Не зовсім коректно говорити про зміну клімату, ми говоримо саме про погоду, це різні речі. Ми знаємо, що така погода складна, з високою пожежонебезпекою, температура повітря досягала 39 градусів за офіційними вимірюваннями. Тому, звичайно, важко було і людям, і птахам, і домогосподарствам", - сказала Діденко.

За її словами, попри деяке похолодання дощів в області буде мало.

"На щастя, спека пішла, настало порівняльне похолодання, але дощів мало, і найближчим часом такої кількості, щоб вона кардинально змінила ситуацію, не буде. 13-14 липня є ймовірність локальних грозових дощів, але поки ситуація залишається переважно сухою. Температура повітря буде милосерднішою, на вихідні буде 30-33 градуси, але не пекельні 35-39 градусів", - сказала Діденко.

Раніше повідомлялося, що в населеному пункті Смолянинове вже немає відкритого вогню, але є осередки в сосновому лісі. Наразі відомо про 5 жертв унаслідок пожеж.

Джерело Україна 24 Теги