У 18 років призивати в армію правильно - експерт пояснив причини

Військовий експерт також розкритикував співробітників Офісу президента за те, що вони "не служили в армії"

У 18 років призивати в армію правильно - експерт пояснив причини

Президент Володимир Зеленський переніс терміни весняного призову і звільнення строковиків у запас з квітня-червня на травень-липень 2020 року через коронавірус. З 2020 року, крім 20-річних громадян, будуть призиватися й особи, які досягли 18 років. Військовий експерт Олег Старіков вважає, що призивати в армію у 18 років - правильне рішення.

"Я вважаю, що має бути з 18 років. Ті, хто зараз, влітку, не вступають до вишу - не призиваються, а восени йдуть в армію. Якщо ми не будемо проводити так зване військово-патріотичне виховання, в тому числі комплектування Збройних сил строковиками, то у нас толку ніякого не буде. До того часу, як ми повністю переведемо армію на контрактну систему, має пройти щонайменше 5-10 років, швидко це все не робиться. А строковики нам потрібні в тому числі і для того, щоб наповнювати мобілізаційний резерв першої черги", - сказав експерт.

Популярні відео

Читайте також: Військові навчання в Росії: експерт розповів, чим може відповісти Україна

Водночас Старіков розкритикував представників влади за те, що вони "не служили в армії", але приймають рішення, що стосуються оборони країни.

"В Офісі президента мають перебувати люди, які розуміють, що таке оборона, як це вирішувати, хоча б самі служили в армії, а то таке враження, що там половина й в армії не служила", - сказав Старіков.

Разом з тим експерт назвав "правильним" рішення про те, що 500 випускників вишів будуть призиватися на службу офіцерами.

Нагадаємо, раніше військовий експерт Сергій Грабський в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про особливості цьогорічного призову.

Джерело Україна 24 Теги