Полетіли до "зеленої зони", опинилися в "червоній" - у МЗС дали поради мандрівникам

В країні перебування повинні зрозуміти, що людина вилітала за одних умов, а виявилася в інших, вважають у МЗС

Полетіли до "зеленої зони", опинилися в "червоній" - у МЗС дали поради мандрівникам

Україна відновила список "червоних" і "зелених" зон - країн за показниками захворюваності на коронавірусну інфекцію. Зокрема, до "червоного списку" потрапила Албанія, яка раніше була в "зеленій зоні", і, таким чином, туди вже виїхали туристи з України. Начальниця відділу захисту прав громадян та юридичних осіб України за кордоном МЗС України Олена Ялова в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, що робити в таких ситуаціях.

"Насамперед потрібно зв'язатися з найближчою дипломатичною установою й отримати пораду від консула, що саме треба робити. Але, звичайно ж, компетентні органи країни перебування повинні зрозуміти, що людина вилітала за одних умов, і враховувати це. Водночас діятимуть нові правила в'їзду, і кожна ситуація буде розглядатися", - сказала співробітниця МЗС.

Популярні відео

Читайте також: Україну чекає розквіт внутрішнього туризму - експерт назвав причину

Ялова зазначила, що система ДРУГ (Добровільна реєстрація українських громадян) полегшує вирішення проблем.

"Система ДРУГ створена для того, щоб наші громадяни добровільно реєструвалися й інформували про свої закордонні поїздки. У той же час МЗС, департамент консульської служби захищає права наших людей за кордоном, як би вони не заїхали, реєструвалися чи ні - допомога їм буде надана. Відстежувати, хто заїхав, і допомагати через систему ДРУГ простіше, там налаштоване відправлення повідомлень, але якщо громадянам потрібна консультація або допомога - вони звертаються на телефони дипломатичної установи й отримують роз'яснення", - сказала Ялова.

За словами фахівця, за оновленням даних на інтерактивній карті з позначенням зон на сервісі МЗС стежать консули, і ця інформація завжди актуальна. Ялова порадила вивчати цю карту перед рішенням виїхати до будь-якої країни. Також вона порадила мати страховку, яка покривала б витрати на лікування від коронавірусу.

Нагадаємо, в аеропорту Афін 5 липня затримали 17 громадян України, які прилетіли до Греції з Києва. Причиною стала заборона на в'їзд до ЄС громадянам третіх країн через карантин. Відразу після прильоту і з'ясування, що у пасажирів немає права на в'їзд до країни, їх відправили до поліцейського відділення.

Джерело Україна 24 Теги