Не всіх потрібно карати - експерт розповіла, що робити з боржниками по ЖКГ

Координатор мережі "Опора" вважає, що в більшості випадків можна обійтися без суду

Не всіх потрібно карати - експерт розповіла, що робити з боржниками по ЖКГ

Депутати зареєстрували законопроєкт про реструктуризацію боргів за послуги ЖКГ. У документі пропонується щомісячне рівномірне погашення заборгованості, розмір платежу не може перевищувати 15% доходу сім'ї. Координатор програм ЖКГ громадянської мережі "Опора" Тетяна Бойко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла про людей, які не платять за послуги ЖКГ, і що з ними робити.

"Хто ці люди? Це ті, хто хоче платити і може, але так склалися обставини. Наприклад, вони кудись поїхали, забули, просто недбало ставляться. Їм потрібно нагадати, що так довго не може тривати. Це просвітницька кампанія, і очевидно, що повинні бути штрафні санкції", - назвала першу категорію неплатників Бойко.

Популярні відео

Читайте також: Ляшко розкритикував владу за рішення щодо ЖКГ

Реструктуризація, на думку експерта, потрібна для другої категорії.

"Далі - це люди, які хочуть платити, але не можуть, і саме для таких людей потрібна реструктуризація, але не з підходом "ми вас обмежимо", а потрібно допомогти людині вибрати максимально корисний інструмент. Може, цій людині потрібні субсидії, а вона за ними не пішла", - сказала Бойко.

Третя категорія, вважає співробітник "Опори", підпадає під найжорсткіші заходи.

"Ми приходимо в кінцевому підсумку до тих, хто може, але не хоче платити. І ось до цієї категорії потрібно застосовувати найжорсткіші санкції. Це люди, які вважають, що вони кращі за інших, вони добре знають законодавство і думають, що можуть не платити", - сказала Бойко.

Також експерт вважає, що в більшості випадків питання заборгованості можна вирішити без залучення суду.

"Виконавці комунальних послуг повинні змінити свою філософію і підхід. Поки що вся робота з неплатниками зводилася до того, що "будемо чекати, коли накопичиться велика сума і подамо в суд, і будемо вибивати борги". Але практика показує, що 80% проблем вирішується на досудовому рівні. І якби була ефективна робота зі збору платежів, то ці питання можна було б зняти, і залишився б 1% тих, до кого довелося б застосовувати ці санкції", - сказала Бойко.

Нагадаємо, раніше народний депутат, перший заступник голови комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що відсутність штрафів не дає українцям дозволи не оплачувати послуги ЖКГ.

Джерело Україна 24 Теги