Вимагайте сертифікат - ексміністр розповів, що загрожує аптекам за підроблені ліки

У разі підозри на фальсифікат колишній міністр охорони здоров'я радить звертатися до відповідної служби

Вимагайте сертифікат - ексміністр розповів, що загрожує аптекам за підроблені ліки

Колишній міністр охорони здоров'я Олег Мусій в ефірі каналу "Україна 24" розповів, як не купити фальсифіковані ліки, і що робити, якщо є підозри, що їх продають.

"Кожна людина, яка купує ліки, має право вимагати наявність сертифікату якості. Відмови бути не може. Але якщо раптом сертифіката не буде - не раджу купувати такі ліки. У цьому випадку можна звертатися до відповідних служб Державної служби лікарських засобів, і таку аптеку не тільки оштрафують, але і можуть закрити", - сказав ексміністр.

Популярні відео

Читайте також: Ліки від коронавірусу є, але їх дія обмежена – в РНБО вказали причину

За його словами, постачальники ліків в аптеки зобов'язані докладати сертифікати якості, але, тим не менш, неякісні ліки можуть потрапити до аптек.

"За якість ліків відповідає Держслужба лікарських засобів, і тут саме проблема. Другий рік поспіль у бюджеті закладено фінансування контролю якості ліків лише 1,5% від необхідного, а потрібно кілька десятків мільйонів гривень. Держава не може належним чином здійснювати і не здійснює контроль якості лікарських засобів. Цілком можливо, що фальсифіковані ліки можуть бути в аптеках", - сказав Мусій.

Нагадаємо, в кінці травня в студії одного з телеканалів під час прямого ефіру колишньому голові Закарпатської облдержадміністрації Геннадію Москалю стало погано. Згодом він розповів, що через прийом фальсифікованих ліків, які він купив в Україні, у нього впав тиск.
 

Джерело Україна 24 Теги