Лікування психічно хворих: ексміністр розповів, чим допоможе держава

Українці скаржаться, що імпортні ліки дуже дорогі

Лікування психічно хворих: ексміністр розповів, чим допоможе держава

Українці, які страждають на психічні захворювання, можуть приєднатися до державної програми "Психічне здоров'я", щоб безкоштовно отримувати частину ліків.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" ексміністр охорони здоров'я України Олег Мусій.

Глядачка телеканалу зателефонувала у студію і розповіла, що її донька страждає на психічний розлад, а імпортні ліки дуже дорогі. На запитання жінки, чи може вона розраховувати на допомогу, Мусій відповів:

"У державі лікування хворих на психічні захворювання передбачено частково фінансуванням з місцевих бюджетів. Якщо це Київ, є такий департамент здоров'я міста Києва. В Київській міськдержадміністрації цим департаментом керує Валентина Гінзбург. У бюджеті Києва щороку передбачено на програму "Психічне здоров'я" для тих, хто хворий на психічне захворювання, певну кількість ліків. Безумовно, якихось дорогих, іноваційних, які коштують десятки тисяч, немає. Але велика кількість хворих на психічні захворювання забезпечені через цю державну програму з місцевого бюджету".

Популярні відео

Читайте також: "Як дитина з копійками": лікар яскраво описав проблему української медицини

Ексглава МОЗ зазначив, що кожен, хто хворіє на такі захворювання, має стояти на обліку у своїй районній поліклініці.

"Районний психіатр мав би сказати, чи входять ті конкретні ліки до переліку безоплатного забезпечення хворого. Якщо ні - ініціювати разом з психіатром перед КМДА, щоб ці ліки розглянули - можливо, їх включать, можливо, знайдуть кошти на фінансування", - розповів він.

Нагадаємо, раніше ексміністр охорони здоров'я України Олег Мусій в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав дві умови для порятунку медичної реформи.

Джерело Україна 24 Теги