Скандал з українцями в Греції: експерт пояснив, хто має відповідати

Юрист оцінив можливість судових позовів авіакомпанії проти пасажирів

Скандал з українцями в Греції: експерт пояснив, хто має відповідати

Відповідальність за затримання в аеропорту Афін у Греції 17 громадян України, яких не впустили через заборону на в'їзд до ЄС громадянам третіх країн, лежить на авіакомпанії, українських прикордонниках і самих громадянах.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" експерт з міжнародного права Євген Огарков.

"По-перше, безумовно, відповідальність авіакомпанії полягає в тому, щоб відслідковувати, чи запустять певного громадянина, який сідає на літак їхньої авіакомпанії, до країни прибуття... По-друге, Прикордонна служба України в контексті взаємодії з громадськістю мала б видавати певну інформацію стосовно правил і вимог у країні прибуття, коли людина виїжджає з території України. Це було б доцільно і можливо. По-третє, це відповідальність перш за все громадян, які в цей складний час, коли по всьому світу коронавірус і встановлені серйозні обмеження щодо перетину кордонів, мандрують", - розповів експерт.

Огарков порадив туристам обов'язково отримувати свіжу інформацію з офіційних перевірених джерел стосовно вимог до пропуску через кордон тієї країни, куди прямує людина.

Популярні відео

Читайте також: Скандал з українцями в Греції: експерт розповів про "злий жарт безвізу"

Також він оцінив можливість судових позовів авіакомпанії проти пасажирів:

"У міжнародній судовій практиці щодо авіаперевізників існує можливість, коли подають певні країни на авіакомпанію до національного чи навіть міжнародного суду, виграють справу, а потім авіакомпанія в порядку регресного позову подає до особи, що стала суб'єктом цих правовідносин… Ця ситуація виглядає так, що навряд чи ця авіакомпанія подаватиме регресні позови до громадян. Але така вірогідність теоретично існує".

Експерт порадив громадянам відстежувати ситуацію і мати офіційне листування з авіакомпанією:

"Наприклад, написати листа від свого імені, чи є якісь претензії, чи закрита повністю ситуація, і отримати офіційне повідомлення від авіакомпанії".

Нагадаємо, в аеропорту Афін 5 липня затримали 17 громадян України, які прилетіли до Греції з Києва. Причиною стала заборона на в'їзд до ЄС громадянам третіх країн через карантин. Відразу після прильоту і з'ясування, що у пасажирів немає права на в'їзд в країну, їх відправили до поліцейського відділення.

Джерело Україна 24 Теги