Скандал з українцями в Греції: експерт розповів про "злий жарт безвізу"

Експерт у сфері туризму розповів, що потрібно робити, щоб потрапити на територію Євросоюзу на карантині

Скандал з українцями в Греції: експерт розповів про "злий жарт безвізу"

Хто несе відповідальність за інцидент з українцями, яких не впустили до Греції, розповів експерт з туризму Олександр Новиковський в ефірі каналу "Україна 24".

"Безвіз зіграв з ними злий жарт, ми знаємо, якщо є паспорт — пустять в Євросоюз. Але з початком сезону карантину всі наші безвізи були скасовані. Для того щоб потрапити на територію країни Євросоюзу, потрібно додатковий дозвіл або спеціалізована віза. У цих туристів таких віз не було, вони не звернулися до консульських відділень Греції. На сайті МЗС вся ця інформація є, на сайті Міністерства охорони здоров'я. Це безвідповідальне ставлення самих туристів", — сказав він.

Популярні відео

За словами експерта, це також мала проконтролювати авіакомпанія, яка взяла пасажирів на борт літака.

"Відповідальність авіакомпанії — друга, перша — відповідальність туристів. Вона не повинна була брати на борт пасажирів, розуміючи, що кордони ЄС для українців закриті, вони повинні були перевірити додаткові спеціальні дозволи.

Навряд чи їм вдасться викрутитися. Штрафи за депортацію лежать на плечах авіакомпаній. Наша консульська служба намагається домовитися з Грецією, щоб громадяни не отримали штамп в паспорті про заборону в'їзду в Євросоюз, а авіакомпанія не сплатила 3-5 тис. євро штрафу за кожного пасажира", — сказав він.

Нагадаємо, в аеропорту Афін 5 липня затримали 17 громадян України, які прилетіли до Греції з Києва. Причиною стала заборона на в'їзд в ЄС громадян третіх країн через карантин. Відразу після прильоту і з'ясування, що у пасажирів немає права на в'їзд в країну, їх відправили до поліцейського відділку.

Джерело Україна 24 Теги