"ШВЛ - це останній шанс": лікар про стан пацієнтів з коронавірусом у лікарнях

Лікар розповів про ситуацію на Львівщині, де зростає кількість хворих на COVID-19

"ШВЛ - це останній шанс": лікар про стан пацієнтів з коронавірусом у лікарнях

Львівщина залишається одним з епіцентрів коронавірусу в Україні. Про ситуацію розповів заступник головного лікаря Львівської обласної інфекційної лікарні Ігор Берник в ефірі телеканалу "Україна 24".

"У нас є кілька лікарень, які надають допомогу коронавірусним хворим. На сьогодні в нашій лікарні перебувають 182 хворих, з них 118 ті, яким уже підтверджено діагноз, решта 64 - з підозрою. У реанімації в нас шість хворих, двоє з них на ШВЛ. Стан пацієнтів близький до важкого, останнім часом надходять хворі у важкій формі. Лікування займає 2-3 тижні, у деяких до місяця", — розповів він.

Популярні відео

За словами лікаря, за кількістю надходить більше хворих похилого віку — від 60 років. Також він розповів, які симптоми спостерігаються у хворих, яких госпіталізують.

"Починаючи з 11 травня, коли було ослаблення, через 2-3 тижні почали надходити пацієнти, стан яких був важчим, і хвороба перебігала важче. Пацієнти почали надходити старшої вікової категорії. У них спостерігалося підвищення температури тіла, яка не спадала від жарознижуючих, кашель, біль у горлі, загальна слабкість, інтоксикація, біль і ломота в суглобах. Також відзначалася втрата нюху і смаку, порушення дихання, і так далі. У 90% виявлялися ознаки важкої пневмонії", — розповів він.

Читайте також: Санлікар Ляшко розповів, скільки хворих на коронавірус потрібно класти в лікарню

Лікар додав, що штучна вентиляція легенів застосовується як останній допоміжний засіб для важкохворих. За його словами, за весь цей період в їхній лікарні на ШВЛ було близько 20 осіб, з них вижила тільки одна жінка, яка вже виписалася додому.

Додамо, станом на 6 липня підтверджено 49 043 випадки COVID-19, з них 21 703 особи одужали, 1262 померли. За останню добу лабораторно підтверджено 543 випадки.

 
Джерело Україна 24 Теги