Восени школи можуть повернути до онлайн-навчання: експерт дала прогноз

Експерт розповіла, чи можна переходити на повне дистанційне навчання і які кроки повинна зробити влада

Восени школи можуть повернути до онлайн-навчання: експерт дала прогноз

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль не виключив, що восени школи знову перейдуть на дистанційне навчання в разі погіршення епідеміологічної ситуації в Україні. Ситуацію прокоментувала співзасновниця громадського об'єднання "Смартосвіта" Іванна Коберник в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Я б поставила питання так: якщо через епідемічну ситуацію школи не зможуть відкритися, чи повинні діти навчатися? Моя відповідь — так, повинні. Відповідно, якщо не можна буде повернутися в школи, то є два варіанти.

Або будуть розроблені якісь плани з соціального дистанціювання — обмеження, чергування, робота в менших групах з додатковою оплатою роботи вчителів, тому що буде більше змін в школах. Або буде дистанційне навчання. У тому числі якщо влада побоїться боротися за дисципліну в школах, пояснювати, розробляти складні варіанти перебування дітей у школах. Це складно, але інші країни цим займаються, щоб зберегти соціалізацію", — сказала вона.

Популярні відео

За словами експерта, всі варіанти потрібно продумувати заздалегідь.

"Я думаю, жоден міністр у світі не знає, як почати навчання 1 вересня, і Україна не виняток. Необхідно, щоб влада готувалася до цього, а не перекладала відповідальність на вчителів або батьків за навчання дітей. Форма навчання повинна відповідати епідемічній ситуації. Якщо вона дозволить відкрити школи, то вони повинні відкритися.

Влада повинна розробити кілька регламентів для варіантів подій. Якщо відкриття шкіл буде неможливе, влада повинна розробляти план вже зараз: перевірити наявність необхідних гаджетів, і так далі. Можуть бути виділені кошти на перенавчання вчителів, як ефективно працювати в дистанційній формі", — сказала вона.

Раніше ексміністерка освіти назвала чотири проблеми дистанційного навчання.

Джерело Україна 24 Теги