Росії доводиться викручуватися - політолог про переговори по Донбасу

Політолог розповів, як пройшла зустріч у нормандському форматі в Берліні

Росії доводиться викручуватися - політолог про переговори по Донбасу

Зустріч у нормандському форматі на рівні політичних радників відбулася днями в Берліні. Учасники зустрічі засудили процес виконання домовленостей, досягнутих у грудні 2019 року в Парижі. До чого прийшли в підсумку, розповів політолог Олег Саакян в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Зараз м'яч на російській стороні. Вони взяли паузу, щоб відповісти на консолідовану позицію, яка з'явилася не сьогодні й не вчора, а сформувалася в результаті консультацій. Останнім часом вдалося домогтися артикульованої позиції від західних партнерів, що спочатку безпека, а потім політична частина", — сказав він.

Популярні відео

Політолог розповів, чого намагається добитися Росія в ході переговорів.

"Вони намагалися з наскоку знову підмінити частину про безпеку і вийти на політичну. Безпеку як повний контроль над територією і кордонами підмінити виключно на безпеку тільки в плані зіткнень, яку звести не до припинення вогню, а до розведення військ. Це фактично гібридне розуміння безпеки в цілому. І відразу ж перейти до політичного питання, щоб Україна внесла зміни до Конституції та законодавство — все те, що задовольнило б бажання Росії. Українська сторона на це не пішла", — розповів він.

Читайте також: Путіну вигідно тягнути час — Клімкін щодо проблеми переговорів по Донбасу

За словами політолога, зараз Росія вже реагує на порядок денний, нав'язаний їй Україною і партнерами, щодо безпеки. Їй доводиться викручуватися і думати, як переінтерпретувати питання безпеки в прийнятний для неї формат, зазначив Саакян.

"Ті карти, з якими Росія їхала (на зустріч у Берліні - ред.), не зіграли. Найімовірніше, Козаку (представник Росії - ред.) дали завдання якнайшвидше інтенсифікувати процес схиляння України до російського сценарію завершення війни. І Росії довелося брати паузу", — сказав він.

Раніше політолог пояснила, чим незадоволена Росія в переговорах по Донбасу.

Джерело Україна 24 Теги