Точної статистики щодо коронавірусу немає ніде - лікар назвав причину

Інфекціоніст розповів, які показники захворюваності дійсно мають значення

Точної статистики щодо коронавірусу немає ніде - лікар назвав причину

Точної статистики щодо коронавірусу немає в жодній країні. Про це заявив інфекціоніст Юрій Сухов в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Ми говоримо про те, що система охорони здоров'я — одна з головних причин карантину, що вона не зможе впоратися з великою кількістю важких хворих. Тому кількість важких хворих, кількість ШВЛ, важких смертей — це найбільш актуальний показник. А кількість хворих в цілому — це некритичний показник.

Є велика брехня, а є статистика, і треба розбиратися, в буквальному сенсі порівнювати показники різних країн. У жодній країні світу не може бути стовідсотково достовірної статистики щодо захворюваності, і перш за все це пов'язано з тим, що більшість пацієнтів не звертаються по медичну допомогу", - сказав він.

Популярні відео

Також лікар розповів, які тести на коронавірус точніші.

"Хочу сказати, що ПЛР-тест — це "зараз на зараз", тобто якщо людина вважає, що вона зараз хворіє, або лікар після огляду каже - це одна сторона питання. Друга — це серологічна діагностика. Швидкі тести малоінформативні, а серологічні тести — це вже не арифметика, а математика", — сказав він.

Раніше заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, який відсоток хворих потребує госпіталізації.

Джерело Україна 24 Теги