Рішення популістське і дискримінаційне — ексміністерка про нове правило вступу до вишу

Лілія Гриневич розповіла, що не так з правилом вступу до вишів для дітей з ОРДЛО і Криму

Рішення популістське і дискримінаційне — ексміністерка про нове правило вступу до вишу

Ексміністерка освіти Лілія Гриневич розкритикувала в ефірі телеканалу "Україна 24" рішення влади дозволити дітям з Криму та ОРДЛО вступати до вишів без ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання).

"Вважаю це рішення дуже популістським, тому що насправді діти з окупованих територій і Криму мали можливість вступати до вишів в Україні. І у нас було визначено близько 40 установ, а в цьому році їх понад 90, куди можна було вступати без ЗНО через центри "Донбас - Україна" і "Крим - Україна". Але при цьому потрібно було перездати відповідні державні підсумкові атестації на український документ про освіту. Така можливість необхідна, тому що хтось із таких дітей не мав ніякої можливості підготуватися до ЗНО", — сказала вона.

Читайте також Навчання в школах і вишах зміниться через карантин: що чекає на учнів з 1 вересня

Гриневич вважає, що це рішення дискримінує дітей з усіх інших регіонів України.

"У нас вже кілька років є дистанційні курси підготовки до ЗНО, і багато дітей з окупованих територій також навчаються екстерном в українських школах і отримують український атестат. З українським атестатом і ЗНО вони могли вступати до будь-якого вишу України. Те, що зроблено цим законом, призводить до того, що тепер ці діти не будуть навіть прагнути готуватися до ЗНО, не прагнутимуть вчитися екстерном в українських школах, і ми робимо дивну дискримінацію, тому що всі ті, хто живе на окупованих територіях, не матимуть мотивацію готуватися у порівняні з дітьми з України", — заявила ексміністерка.

Популярні відео

Раніше Гриневич заявляла, що у галузі освіти скоро почнуться великі проблеми через призначення нового міністра Сергія Шкарлета.

Джерело Україна 24 Теги