Створення вакцини від коронавірусу: ексглава МОЗ назвала проблему

Потреба у вакцині від коронавірусу значно більша, ніж можливості виробників

Створення вакцини від коронавірусу: ексглава МОЗ назвала проблему

Ексміністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила, що після створення вакцини від коронавірусу COVID-19 головною проблемою стане дефіцит даного препарату, оскільки забезпечити світові потреби у вакцині дуже складно.

"Для розробки лікарського засобу зазвичай потрібно 1,5 року, це мінімальний термін, пов'язаний з тим, скільки вкладають інвестори в цей процес. Оскільки це всесвітня проблема - то грошей більше, і є можливість швидше провести розробку вакцини і випробування", - сказала вона.

Популярні відео

Читайте також: В Україні є ліки, які допомагають в лікуванні коронавірусу — медик повідомила деталі

Як підкреслила Скалецька, крім розробки й результату, "не менш важливий наступний виклик - можливість виробників взяти цю формулу і зробити необхідну кількість для світу".

"Потреба у вакцині більша, ніж можливості виробників, і весь світ спробує встати в чергу до потенційних виробників, щоб мати можливість придбати дози. Питання економічного змагання країн, хто перший встане в чергу, буде актуальним. І ВООЗ, і держави повинні розробити списки категорій громадян, які мають право в першу чергу вакцинуватися", - сказала ексглава МОЗ.

Нагадаємо, раніше інфекціоніст Вадим Арістов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чому в Україні продовжує збільшуватися кількість хворих.

Джерело Україна 24 Теги